Afyon SBÜ, Aralık, 2020

4- Adınız ve Soyadınız: 
Berçem Reşitoğlu
1- Yerel Birlik: 
Afyon Sağlık Bilimleri Üniversitesi TÖB
2- Ay: 
Aralık
3- Yıl: 
2020
5- E Posta Adresi: 
bercemresitoglu@gmail.com
6- Bu ay içerisinde neler yaptınız?: 
1) Asistanlarımın ve benim üzerinde çok çalıştığımız "Makale Araştırma ve Oluşturma Yöntemleri" başlıklı etkinliğimizi gerçekleştirdik. 2) Challenge'ı başlatılan deprem farkındalık videosu oluşturma çalışmasını ben ve asistanlarım da gerçekleştirdik ve yerel birlik hesaplarımızda paylaştık.
7.1- Etkinliklerinizin amaç ve hedeflerini açıklayınız : 
1) Makale etkinliğimizin amacı katılan arkadaşlarımıza ve kendimize makale araştırma ve oluşturma yöntemlerinin nasıl yapılması gerektiğini değerli hocamızın katılımları ve bize kattıkları ile öğrenmek. 2) Başlatılan ve yararlı olduğunu düşündüğümüz bu akımı biz de devam ettirerek izleyenlerin deprem konusunda bilinçlenmesini sağlamayı hedefledik.
7.2- Etkinliklerinizin hedef kitlesi kimlerdi ? Belirttiğiniz hedef grubun özelliklerini taşıyan kaç kişiye ulaştınız ?: 
1) Öncelikli olarak tıp öğrencilerini hedeflemiştik ancak etkimliğimize çok farklı bölümlerden katılım sağlandı ve bu da bizi çok motive etti. 210 Civarı katılımcıya ulaştık. 2)Sosyal medya çalışması olduğu için hedefimiz ulaşabildiğimiz herkes idi. Bu amaçla da hem yerel birlik hesabında gönderi olarak paylaşmamız hem kişisel hesaplarımızda paylaşımımızın duyurularını gerçekleştirmemiz sebebiyle birçok insana ulaştığımızı düşünüyoruz.
7.3-Etkinlikleriniz sonucunda ortaya çıkan çıktı/çıktılar (Video,bilgilendirme görseli,kitapçık vs.) var mıdır? Varsa nelerdir ?: 
1) Aynı anda Youtube üzerinde de bir canlı yayın gerçekleştirdik ve yayınımızı sonradan izlemek isteyenler için kayıt ettik. 2) Çalışmamızın somut şekli zaten bir video oluşturularak gerçekleştirildi. Video çalışmamızı da yerel birlik hesabımızda paylaştık.
7.4- Benzer bir etkinlik gerçekleştirecek olan LPO’larımıza tavsiyeleriniz nelerdir ?: 
1) Etkinlik sonunda katılım belgesi vermek daha hareketli ve katılımı yüksek bir etkinlik oluşmasına katkı sağlayabiliyor. 2) Video oluşturma çalışmalarında en önemli husus koordinasyonu sağlayabilmek, iyi bir takım çalışması ortaya koyabilmektir.
9- Bu ay takımınızla olan iletişiminiz nasıldı, bu iletişimi geliştirmek için neler yaptınız ?: 
Takımımla olan iletişimim her zaman harika oldu, olmaya da devam edecek.
10- Bu ayki motivasyonunuzu (dilerseniz sebebi ile birlikte) 10 üzerinden puanlayınız.: 
Aya başlarken 9 olan motivasyonum ayın sonunda kulüp içerisinde yaşadığımız zorlu durumlar nedeniyle neredeyse 1 e düşmüştür. Motivasyonuma verdiğim tek puan da asistanlarıma olan sevgim nedeniyledir.
11- Gelecek ayki planlarınız nelerdir ?: 
Birçok planı olan, heyecanı ve motivasyonu daima yüksek, asistanlarına aşırı bağlı bir LPO olarak, kulübün içerisinde yaşanılan olaylar planlarımı gözden geçirmeme sebep olmuştur.
12- Ulusal Halk Sağlığı Takımı ile iletişiminizi değerlendiriniz ? : 
Geçmiş dönemde harika bir iletişimde bulunduğum ulusal takım, kulüp içerisinde girdiğimiz zor durumlardan dolayı bu dönem içerisinde istifasını gerçekleştirmiştir.
13- Ulusal Halk Sağlığı Takımı’nın bu ay gerçekleştirdiği çalışmalar ile ilgili geri bildirimleriniz nelerdir ?: 
Kulüp olarak çok zor dönemlerden geçiyoruz, geçmekteyiz. Bu zor durumun sonuçlarından biri de Ulusal Halk Sağlığı Takımımızın İstifası olmuştur.
8- Bu ay içerisinde hangi zorluklarla karşılaştınız ? Bu zorluklarla nasıl başa çıktınız ?: 
Benim için bu ayki en büyük zorluk kulübün genel olarak içerisine girdiği zorlu süreçtir.
7- UYARI: 7.1, 7.2, 7.3 ve 7.4 sorularını gerçekleştirdiğiniz etkinlikleri 1-2-3 formatında numaralandırarak cevaplandırınız.: 
Okudum,onaylıyorum.