Akdeniz TÖB- Aralık- 2017

Adınız ve Soyadınız: 
Merve Doğan
Bu ay içinde neler yaptınız?: 
3 farklı liseyle görüştüğümüz etkinliğimizde, yüzlerce lise öğrencisine ulaştık ve onlara sınav stresinin çok normal olduğunu, en iyi öğrencilerde dahi böyle bir durum yaşandığını, optimum düzeyde stresin başarıya götüreceğini, aşırı stresin nasıl kontrol altına alınabileceğini, nefes tekniklerini anlattık. Etkinliğimizle ilgili bir okulumuzun paylaşımını raporuma eklemek istiyorum. http://nkfl.meb.k12.tr/icerikler/akdeniz-tip-ogrencileri-birligi-halk-sagligi-calisma-kolu-okulumuzda_3994794.html Aynı zamanda ocak ayında gerçekleştireceğimiz oyuncak ayı hastanesi etkinliği için kitap ve oyuncak bağışı planladık, bunun organizasyonunu da yine aralık ayında gerçekleştirdik.
Ay: 
Aralık
Yıl: 
2017
Telefon Numaranız: 
05301175197
E-posta adresiniz: 
mervebilgedogan@gmail.com
Bu ay içerisinde hedeflenenler?: 
Bu ay sınav stresinin kontrolü, bu konuda geliştirilen yeni yöntemler, eskiden beri kullanılan metodlar ve nefes teknikleri ile ilgili üniversite sınavına hazırlanan arkadaşlarımıza sunum yapmak, onların dertlerini ve endişelerini paylaşmak, onlardan gelen soruları samimiyetle cevaplamak üzerine bir sunum düzenlemeyi hedefliyorduk.
Yerel Birliğiniz: 
Akdeniz TÖB
Ay içerisinde yaptığınız etkinliklerin isimleri/yerleri/tarihleri ve görev alan kişi sayısı: 
Manavgat Namık Karamancı Fen Lisesi- Manavgat- 07.12.17- 8 kişi Adem Tolunay Anadolu Lisesi- Antalya Merkez-08.12.17- 8 kişi Antalya Anadolu Lisesi- Antalya Merkes-08.12.17-7 kişi
Yaptığınız bu etkinliklerin amaçları: 
Sunumlarımızın primer amacı genç arkadaşlarımızın sınav hazırlıkları sürecine destek olmak, onlara rehberlik etmek. sekonder amacımız ise, takım arkadaşlarımın sunum yapma, kitle önünde konuşma becerilerini geliştirmekti.
Etkinliklerin gerçekleştirildiği hedef kitlenin özellikleri (Cinsiyet,yaş,sayı vb): 
Üniversite sınavına hazırlanan 11 ve 12. sınıf öğrencileri
Etkinliklerinizi gerçekleştirirken kullandığınız materyaller nelerdir? Materyalleri nasıl temin ettiniz?: 
powerpoint sunumlarımız
Etkinliklerde beraber çalıştığınız kişiler/kuruluşlar ve iletişim bilgileri:: 
Okulların yönetimi ve rehberlik servisleri
Etkinlikler için basın yardımı aldınız mı? : 
hayır
Etkinliklerinizin izin işlemlerini nasıl yürüttünüz?: 
Bizzat kendim sunum yapacağımız liselerin müdürleriyle yüzyüze görüştüm.
Etkinlikler kapsamında yapılanların açıklanması ve elde edilen sonuçlar:: 
3 ayrı liseye gitmek üzere zaten kalabalık olan takımımı 3 ayrı gruba ayırdım. her biri için ayrı WhatsApp grubu kurarak sunumlarını hazırlamaları için organize olmalarına yardımcı olmaya çalıştım, belirli sürenin sonunda hepimiz buluştuk, konuyla ilgili örnek bir sunumu öncelikle onlara ben yaptım ve etkili sunum tekniklerinden bahsettim. daha sonra teker teker grupların sunumunu dinledik birbirimizin eksiklerini tamamladık ki bu takımiçi iletişimimizi de geliştirdi. sunum günleri geldiğinde genç arkadaşlarımızla buluştuk ve onlarla kendi sınav dönemi yaşadığımız olayları, tavsiyelerimizi ve tecrübelerimizle paylaştık. Liselerden daha sonrasında tekrar gelmemiz tekrar sunum yapmamız üzerine davet aldık ki bu etkinliğimizin amacına ulaştığının bir göstergesi sanırım.
Etkinliklere hazırlanırken ve etkinlik sırasında karşınıza çıkan zorluklar nelerdir? Bunları nasıl çözümlediniz?: 
takım arkadaşlarımın sunum konusunda özgüven eksiklikleri vardı ama bunu provalar yaparak, birbirimize yapıcı ve teşvik edici geri bildirimler vererek aştık.
Ay içerisinde etkinlikler dışında yaşanan zorluklar:: 
dönem 1 arkadaşlarımızın sınavı yaklaştığı için sınav stresi yaşadık.
Gelecek ay için planlananlar:: 
Erbuğ Keskin'i okulumuza davet ettik. 11 Ocak'ta okulumuzda olacak. Oyuncak Ayı Hastanesini gerçekleştireceğiz, kitap ve oyuncak bağışımızla birlikte.
Özeleştiri:: 
geçen ayki gibi raporumu son güne bırakmadığım için huzurluyum :D
NPO ve Halk Sağlığı Ulusal Takımı'na mesajınız:: 
İlgileri için teşekkür ederim :)
Eklemek istedikleriniz:: 
Teşekkür ederim, sevgiler :)