Ankara, Aralık, 2020

4- Adınız ve Soyadınız: 
Batuhan ALTINOK
1- Yerel Birlik: 
Ankara TÖB
2- Ay: 
Aralık
3- Yıl: 
2020
5- E Posta Adresi: 
batuhan6nok@gmail.com
6- Bu ay içerisinde neler yaptınız?: 
Asistanlarımla yaptığım tanışma toplantısı ile çalışmalarımıza başladık. Daha çok onlardan gelen fikirler üzerine çalışmalarımızı kurgulamak istiyorum. Bu kapsamda "Yaşayan Gözünden" isimli bir seriye başladık. 1. etkinlikte bir filyasyon görevlisi ile yaptığımız röportajı yerel birlik sosyal medya hesabımızdan yazılı bir şekilde paylaştık. Bu serinin 2. bölümünde ise takımımızdaki daha önce covid geçiren arkadaşlarımızın bu süreçte yaşadıklarını anlattıkları bir video hazırladık ve instagram + youtube olmak üzere şu an (07.01.2021) yaklaşık 2000 izlenmeye sahip. Bunlara ek olarak Başkent TÖB ile ortak olarak planladığımız deprem etkinliğimiz için ortak toplantı yaparak işi resmiyete döktük ve gerekli yazışmaları başlattık. Dış katılımcılarımızı belirledik ve etkinliğimizi Ocak ayının sonuna doğru gerçekleştireceğiz. Bunlara ek olarak ben 12-19 Aralık tarihleri arasında HASUDER tarafından düzenlenen "4. Uluslararası 22. Ulusal Halk Sağlığı Kongresi" nin TurkMSIC delegasyonda yer aldım. 19-20-21 Aralık tarihleri arasında da 3. Bölge Toplantısı'na katılım gösterdik. KÇG başvuruları süresince yerelimizden başvuru yapan arkadaşlarımızın sorularını elimden geldiğince cevaplamaya ve onları motive etmeye çalıştım. 5 KÇG nin 4üne yerelimizden toplamda 10a yakın başvuru gönderdik. 25 Aralık tarihinde UHST tarafından düzenlenen "2020'ye Veda-Pandemiye Genel Bakış" etkinliğine de yerelimizden asistanlarımızla ve gönüllülerimizle katılım gösterdik. Bir de çalışma kolumuzun spesifik etkinliği olmamasına rağmen benim ilgilendiğim bir çalışmamız var. Fakülte dekanlığımız ve bazı hocalarımızın isteği üzerine hazırladığımız "COVID Eğitim Videoları" serimizin çekimlerine başladık ve ilk çektiğimiz videoyu Ankara Tıp TV youtube kanalına yükledik. Proje boyunca 20ye yakın video çekmeyi planlıyoruz. Videolar hastanelerimizdeki televizyonlarda da gösterilecek.
7.1- Etkinliklerinizin amaç ve hedeflerini açıklayınız : 
1- Yaşayan Gözünden 1: Filyasyon 2. Yaşayan Gözünden 2: SCOPHeroes 3- AÜTF COVID Eğitim Videoları 1) Bir filyasyon görevlisinin pandemi sürecinde yaşadıklarını insanlara anlatmak 2) Takımımızın daha önce COVID geçiren üyelerinin süreçte yaşadıklarını, evde aldıkları önlemleri, dinleyen insanlara tavsiyelerini anlattıkları bilgilendirici bir içerik hazırlamak istedik. 3) COVID-19 ile ilgili en temelden başlayarak birçok farklı uzmanlık alanından hocalarımızı konuk edeceğimiz oldukça bilgilendirici bir eğitim serisi hazırlamak istiyoruz.
7.2- Etkinliklerinizin hedef kitlesi kimlerdi ? Belirttiğiniz hedef grubun özelliklerini taşıyan kaç kişiye ulaştınız ?: 
1) Ankara TÖB hesaplarımızın takipçileri. Ağırlıklı olarak tıp öğrencileri. Hikayeleri ortalama 500 kişi gördü. 2) Ankara TÖB hesaplarımızın takipçileri. Ağırlıklı olarak tıp öğrencileri. Ben bu raporu doldururken (07.01.2021) Instagramda 1856, Youtube'da 161 izlenmesi mevcut. 3) Ankara Tıp TV Youtube kanalının takipçileri ve deknalığımızın yayınlayacağı diğer platformlar (hastanelerdeki televizyonlar ve belki Ankara Üniversitesi internet siteleri). Şu anda sadece ilk videomuzu yükledik. Youtube'da 380 izlenmesi var.
7.3-Etkinlikleriniz sonucunda ortaya çıkan çıktı/çıktılar (Video,bilgilendirme görseli,kitapçık vs.) var mıdır? Varsa nelerdir ?: 
1) 6 adet instagram hikayesi hazırlandı. 2) Video hazırlandı. (https://youtu.be/Y0PmvCFHZHM) 3) Video hazırlandı. (https://youtu.be/8iQsfuPLQVc)
7.4- Benzer bir etkinlik gerçekleştirecek olan LPO’larımıza tavsiyeleriniz nelerdir ?: 
1) Röportaj yapmak istediğiniz kriterlere uyan tanıdıklarınız varsa onlarla yapmak iletişim anlamında daha rahat oluyor. Örneğin bizim röportaj yaptığımız filyasyon görevlisi bir asistanımın babasıydı. 2) Videonun mümkün olduğunca kısa ve öz konuşmalardan oluşması etkili oluyor. daha fazla izlenmeye ulaşmak için asistanlarımız ve diğer arkadaşlarımızla beraber Instagram gönderimizi kendi Instagram hikayelerimize ekledik ve bu çok etkili oldu.
9- Bu ay takımınızla olan iletişiminiz nasıldı, bu iletişimi geliştirmek için neler yaptınız ?: 
15 kişiden oluşan geniş bir takımım var. Bazıları daha ilgili ve aktif, bazıları şu an daha utangaç. Ama takım dinamikleri anlamında güzel bir ekip olduğumuzu düşünüyorum ve asistanlarımla olan samimiyetimden, onların ilgisinden ve motivasyonlarından genel olarak çok memnunum. Bu günlerde ulusalda yaşanan olayları onlara pek yansıtmamaya çalışıyorum ancak başta KÇG ve Kamp başvurusu yapan arkadaşlarımız olmak üzere motivasyonlarını kaybetmemeleri en büyük temennim.
10- Bu ayki motivasyonunuzu (dilerseniz sebebi ile birlikte) 10 üzerinden puanlayınız.: 
BU ayki motivasyonuma ayın genelini düşünerek 10 üzerinden 7 verebilirim ancak son yaşanan olaylardan ve yönetimin üstüne Ulusal Halk Sağlığı Takımının istifası ile bu motivasyonum şu an 3e falan düştü ne yazık ki. Umarım yeniden eskisi gibi güzel günlere dönebiliriz.
11- Gelecek ayki planlarınız nelerdir ?: 
Kesinleşmiş olarak Başkent TÖB ile hazırladığımız deprem etkinliğimiz var. Buna ek olarak yerelimizde SCORE ile planladığımız bir aşı karşıtlığı videosu vardı ancak malum gündem sebebiyle neler yapılır şu anda tam kestiremiyorum.
12- Ulusal Halk Sağlığı Takımı ile iletişiminizi değerlendiriniz ? : 
Her şey harikaydı. Bu raporu okumayacak olsalar da ben buradan hepsine bize kattıkları için bir kez daha ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Çok güzel 6 arkadaş kazandığımı düşünüyorum. Umarım onlar için de her şey çok güzel olur.
13- Ulusal Halk Sağlığı Takımı’nın bu ay gerçekleştirdiği çalışmalar ile ilgili geri bildirimleriniz nelerdir ?: 
Gerek HASUDER Kongresi sırasındaki samimiyetleri ve 2020ye Veda etkinliğinde geçirdiğimiz güzel saatler için çok teşekkür ediyorum.
14- Eklemek istedikleriniz ?: 
Şu anda birlik içinde bu raporu okuyacak herhangi yetkili bir kişi yok ama tüzüksel sıkıntı olmasın diye doldurdum. LPOlarımızdan veya 2021-2022 Ankara TÖB LPO'su okursa selemlarımı iletiyorum...
8- Bu ay içerisinde hangi zorluklarla karşılaştınız ? Bu zorluklarla nasıl başa çıktınız ?: 
Buraya yazılacak normal zorluklar elbette olmuştur ancak TurkMSIC ve SCOPH olarak son günlerde yaşadığımız olaylara bakınca onların pek bir önemi kalmıyor. Umarım bu zor günlerden başta SCOPH olarak olmak üzere en az zararla en kısa zamanda kurtuluruz.
7- UYARI: 7.1, 7.2, 7.3 ve 7.4 sorularını gerçekleştirdiğiniz etkinlikleri 1-2-3 formatında numaralandırarak cevaplandırınız.: 
Okudum,onaylıyorum.