4.SCOPH Yaz Okulu Başvuruları

Değerli TurkMSIC  Gönüllüleri,

Hepinizin bildiği gibi bu sene 4.SCOPH YAZ OKULU, ACIBADEM Yerel Kurulu Ev Sahipliğinde 18-22 Ağustos tarihinde İzmir-Urla da gerçekleşecektir.

Şüphesiz ki SCOPH YAZ OKULU, SCOPH ve TurkMSIC içerisinde sahip olduğu misyon itibari ile önemli bir TurkMSIC Girişimidir. Biz de bunun bilincinde olarak, 4. SCOPH YAZ OKULU program içeriğini ve yapılanmasını geliştirerek, bundan sonraki yaz okullarının da bir bütün halinde ilerlemesine zemin hazırlayacak şekilde, bu sene girşimimize önemli bir halk sağlığı sorunu olan: Çocukluk Çağı Obezitesi Temasını Ekledik. Bu kapsamda Akdeniz Üniveristesi’ nden çok değerli Halk Sağlığı Hocalarımız ile birlikte, programımızın büyük bir kısmını kaplayacak şekilde, yaz okulumuzda PDÖ Çalışmalarına yer vereceğiz ve bu çalışmalarımızın çıktılarını, arzu ettiğimiz taktirde çeşitli platformlarda sunma fırsatı elde edeceğiz.

Tüm bunlara ek olarak, SCOPH un en önemli çalışma alanlarından biri olan ve etkinliklerimizde sıkça yer verdiğimiz Diyabeti de gelecek dönem çalışmalarımıza ışık tutabilmesi ve çalışma planlarımızı bu doğrultuda hazırlayabilmemiz açısından detaylı bir şekilde ele alacağız, daha verimli bir etkinlik dönemi geçirebilmemiz için geniş bir zeminde tüm fikirlerimizi değerlendireceğiz.

Bunun yanı sıra bir Halk Sağlığı Gönüllüsünün, en iyi şekilde kendini geliştirebilmesi adına eğitimlerimiz, SCOPH Projelerinin tanıtılacağı Proje Fuarımız ve SCOPH’u ve çalışmalarını yakından tanıma fırsatı elde edeceğiniz Yönetimsel Birim Çalışmalarının yer alacağı sunumlarımız ve daha burada söyleyemediğim bir çok sürprimiz de yer alacak;)

Tüm bu açıklamalarım dahilinde bu sene özellikle üzerinde durduğumuz ve bundan sonraki yaz okullarında da bu şekilde devam etmesini dilediğimiz bir husu var ki; o da başvuruda bulunacak kişilerin SCOPH da çalışmış- çalışıyor ya da çalışacak kişiler olması. Bu, bizi ve yaptığımız işi ileriye götürebilmemiz ve verimlilik derecesini arttırabilmemiz  açısından önemlidir..!

Bu süreçte, ilgili konularda yardımlarını esirgemeyen ve destek olan başta Sevgili NPO muz Mesut ASLAN ve TURUNÇGİLLER Ailesine, PUBSDD miz Oğuz BÖLÜK,  NTSDD miz Mustafa Ozan ALPAY ve PSDD miz Oğuz SEÇKİN’ e, TurkMSIC Yönetim Kurulu Üyelerine ve çok değerli Organizasyon Komitesine, Başkan Sena ÇADIRCI nezdinde teşekkürlerimi iletiyorum. 

Organizasyonumuz toplamda 4 gece 5 gün sürecektir ve  ücreti sosyal program dahil 160 TL dir.

4.SCOPH YAZ OKULU Tanıtıcı Videomuzun linki aşağıdaki gibidir, keyifli seyirler diler videonun hazırlanmasında emeği geçen herkese gönülden teşekkür ederim:)

http://www.youtube.com/watch?v=WUUdMOtdytQ&feature=youtu.be

Konaklamanın yapılacağı yerin, link adresi aşağıdaki gibidir.

https://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=r...

Başvurularınız için link adresimiz :  http://turkmsic.net/haber/4-scoph-yaz-okulu-basvurulari-basladi  şeklindedir.

Başvuruda bulunacak kişilere kolaylıklar diliyoruz, başvurularınızı heyecanla bekliyoruz ;)

Not: Başvurular 15 Mayıs itibari ile açılmış olup, 15 Haziran 23:59 da sona erecektir.

Her türlü sorunuzda ulaşmaktan çekinmeyiniz lütfen..

Sinem LAÇİN
Halk Sağlığı Ulusal Direktör Asistanı ’12-’13