Erciyes’te Halk Sağlığı Gönüllüleri Meme Kanseri için Bilgilendirdi!

Merhaba arkadaşlar :)

Her zamanki gibi biraz rötarlı olsa da,Erciyes YK olarak Nisan Ayı Kanser Haftası Etkinlikleri kapsamında bol pembeli Meme Kanserini Fark Et! aktivitemizi 17 Nisan tarihinde gerçekleştirdik. Bu etkinliğimizde 10 gönüllüyle bir gün boyunca Kayseri Park AVM’de açtığımız standımızda meme maketimiz üzerinden yalnızca kadınlara değil ilgilenen herkese,kendi kendine meme muayenesi nasıl yapılır,mamografi & ultrasonografi kaç yaşından sonra ve ne kadar sürede bir çektirilmelidir,hangi sıklıkla kontrole gidilmelidir gibi konular hakkında bilgi verdik. Kendi kendine muayeneyi öğrenen herkesten panomuza bir pembe kurdele asmasını istedik ve günün sonunda tam 100 kurdelemiz oldu :) Basındaysa yerel TV kanalı Kayseri TV’de yer aldık.

Etkinliğimizin tarihi elimizde olmayan ve erteleyemeyeceğimiz sebeplerden ötürü 17 Nisan’a denk geldi. Bizler de etkinliğimizi Dr. Ersin Arslan‘a adadık ve beyaz önlüklerimizin üzerine birer siyah kurdele taktık. Ve gün boyunca standa gelen herkese de hekime şiddeti durdurma çağrısında bulunduk,basın açıklamamızda da buna değindik. Hekimin tek amacı hastasının sağlığıdır dedik,ve etkinliğimizi bu şekilde sonlandırdık.

Başta etkinliğimize destek veren Prof. Dr. Engin Ok hocamıza,eğitimimizi veren Dr. Bahadır Öz hocamıza,tüm gönüllülerimize,aktivite koordinatörümüz Tuğçe Yörük başta olmak üzere tüm Erciyes Halk Sağlığı Takımı’na teşekkürler.

Erciyes YK’dan şimdilik bu kadar,mutlu & turuncu kalın! :)

 

Eda Altunbağ- Erciyes YK LPO