Kalbin Senin Ellerinde Ankara Büyük Etkinliği

Merhaba SCOPH,

Kalbin Senin Ellerinde ailesi olarak uzun zamandır yapmayı planladığımız etkinliği Dünya Kalp Haftası nedeniyle de 27 Nisan’da Ankara-Kızılay’da gerçekleştirdik. Etkinliğimize Başkent, Gazi, Hacettepe, Kırıkkale, Ufuk ve Yıldırım Beyazıt Yerel Kurulları katıldı. 6 Yerel Kurulun katıldığı etkinliğe sabah 10′da başladık ve etkinliği 17:30 da noktaladık. Bu süre zarfında 750 kişinin tansiyonunu ölçüp yaklaşık 1000 kişiye bilgilendirme yaptık.

Bilgilendirmelerimizde insanların yaşam tarzını değiştirmeye yönelik önerilere ağırlık verdik. Egzersiz yapmanın ve sağlıklı beslenmenin üzerine yoğunlaştık. Halkın, özellikle 50 yaş üstü kesimin, bize ilgisi çok fazlaydı. İzlenimlerim sonucunda insanların bazı fikirleri olduğunu ama bunların sağlıklarını korumaya yetmediğini gördüm. Hala bizim gibi gönüllülere ihtiyaçları var. İçlerinden birinin bile hayat kalitesini yükseltebilmişsek ne mutlu bize!

Son olarak etkinliğe katılan arkadaşlarıma çok teşekkür ederim, olağanüstü bir performans gösterdiler. Umarım hep birlikte çok daha güzel etkinliklere imza atarız. Sizinle birlikte olmak büyük keyifti:D Ayrıca bu etkinlik öncesinde çok uzun bir hazırlık süreci yaşadık. Bu süreçte yanımda olan Koordinatörüm Özlem’e ve Başkanımız Almıla’ya teşekkürü bir borç bilirim:D

Tupturuncu günler dilerim.

Gizem Kartal-Gazi Yerel Kurulu