Celal Bayar, Aralık, 2020

4- Adınız ve Soyadınız: 
Nisa Nur ADİYAN / Ecenaz GÜNDOĞDU
1- Yerel Birlik: 
Celal Bayar TÖB
2- Ay: 
Aralık
3- Yıl: 
2020
5- E Posta Adresi: 
adiyannisanur@gmail.com / ecenaz9992@hotmail.com
6- Bu ay içerisinde neler yaptınız?: 
1 Aralık Uluslararası Antarktika Günü'nde yerel birliğimiz proje ve girişimler destek birimi direktörümüz, araştırma değişimi çalışma kolu direktörümüz ile ortak olarak hazırladığımız Antarktika Günü, iklim değişikliği ve küresel ısınma konularını baz alan 1 bilinçlendirme bilgilendirme postu ve 1 instagram hikayesi ve bir tane de '' NATURE IS SPEAKING'' adında bilinçlendirme videosu paylaşımını yerel birlik intagram hesabından yaptık. Dijital Seferberliğe katıldık. 19 Aralık günü GEA Arama Kurtarma Grubu Ulusal Koordinatörü ile birlikte ''SALLANACAK, VAKİT YOK!'' adlı zoom ürerinden bir webinar gerçekleştirdik. Araştırma Değişimi Çalışma Kolu, Proje ve Girişim Destek Birimimiz işbirliği ve ''Antarktika'da Neler Oluyor?'' adlı zoom üzerinden bir online söyleşi gerçekleştirdik. Lenfoma ile ilgili yerel birlik instagram hesabımızda bilgilendirici bir içerik paylaştık. Alzheimer ile ilgili bir tane bilgilendirici, bir tane de gerçek hasta yakınlarının tecrübelerine ve anılarına yer verdiğimiz içerikler hazırladık.
7.1- Etkinliklerinizin amaç ve hedeflerini açıklayınız : 
1-İklim değişikliği ile ilgili, küresel ısınmanın etkilerine dikkat çekmeyi hedeflediğimiz bir içerikti. 2-Depremle birlikte yaşam eğitimi almayı ve bu konuda farkındalık oluşturmayı, bilinçlendirme çalışması yapmayı amaçladık. 3-Bilim seferleri hakkında sohbet edip iklim değişikliğine dikkat çekmek istedik. 4-Lenfoma ve Alzheimer hakkında bilgilendirme çalışması yapmayı amaçladık.
7.2- Etkinliklerinizin hedef kitlesi kimlerdi ? Belirttiğiniz hedef grubun özelliklerini taşıyan kaç kişiye ulaştınız ?: 
1-Yerel birlik instagram hesabımızda yaptığımız paylaşım ile birçok tıp fakültesi öğrencisine ulaşmayı, kişisel hesaplarımızda story paylaşımı yaparak hedef kitlemizi yaşıtlarımızla da genişletmeyi amaçladık. 2- Ulaşabildiğimiz kişilere ulaşıp deprem konusunda bilinç düzeyini arttırmayı amaçladık. Etkinliğimize 59 kişi katılım gösterdi. 3- Tıp öğrencilerine ulaşmayı amaçladık ve etkinliğimize 79 kişi katılım gösterdi. 4-Yerel birlik instagram hesabımızda yaptığımız paylaşım ile birçok tıp fakültesi öğrencisine ulaşmayı, kişisel hesaplarımızda story paylaşımı yaparak hedef kitlemizi yaşıtlarımızla da genişletmeyi amaçladık.
7.3-Etkinlikleriniz sonucunda ortaya çıkan çıktı/çıktılar (Video,bilgilendirme görseli,kitapçık vs.) var mıdır? Varsa nelerdir ?: 
1-Yerel birlik instagram hesabımızdan ulaşabilirsiniz. (@celalbayartob) 2- Etkinliğimizde kayıt almadık. 3-Etkinliğimizde kayıt almadık. 4-Yerel birlik instagram hesabımızdan ulaşabilirsiniz. (@celalbayartob)
7.4- Benzer bir etkinlik gerçekleştirecek olan LPO’larımıza tavsiyeleriniz nelerdir ?: 
-
9- Bu ay takımınızla olan iletişiminiz nasıldı, bu iletişimi geliştirmek için neler yaptınız ?: 
Takımımızla sürekli olarak iletişimdeydik. Çeşitli oyunlar oynadığımız ve sık sık toplantı yaptığımız bir aydı.
10- Bu ayki motivasyonunuzu (dilerseniz sebebi ile birlikte) 10 üzerinden puanlayınız.: 
3. Üzülerek belirtiyoruzki son yaşanan olaylar hayal kırıklığı yaşamamıza neden oldu..
11- Gelecek ayki planlarınız nelerdir ?: 
Henüz belirli bir planımız yok.
12- Ulusal Halk Sağlığı Takımı ile iletişiminizi değerlendiriniz ? : 
Teşekkür ederiz.
13- Ulusal Halk Sağlığı Takımı’nın bu ay gerçekleştirdiği çalışmalar ile ilgili geri bildirimleriniz nelerdir ?: 
Teşekkür ederiz. Umarız bundan sonra istediğiniz her şey gönlünüzce olur. TURUNCU KALPLERLE KALIN :) <3
8- Bu ay içerisinde hangi zorluklarla karşılaştınız ? Bu zorluklarla nasıl başa çıktınız ?: 
Oldukça güzel başladığımız bir aydı ama üzülerek belirtiyoruz ki yaşananlar herkesi olumsuz etkiledi.. Umarız bir an önce toparlanırız ve kulüp olarak daha iyi ve güvenli bir şekilde çalışmalarımıza devam edeceğimiz günler gelir..
7- UYARI: 7.1, 7.2, 7.3 ve 7.4 sorularını gerçekleştirdiğiniz etkinlikleri 1-2-3 formatında numaralandırarak cevaplandırınız.: 
Okudum,onaylıyorum.