Celal Bayar,Ekim,2018

Adınız ve Soyadınız: 
Ardıl Elkaan
Bu ay içerisinde neler yaptınız?: 
Üreme ve Cinsel Sağlık kolumuzla beraber Meme Kanseri Farkındalık etkinliğimiz hazırlıklarını yaptık.Meme Kanseri Farkındalık etkinliğimizi gerçekleştirdik.Halk Sağlığı Çalışma Kolu olarak aylık toplantımızı gerçekleştirdik.
Ay: 
Ekim
Yıl: 
2018
Telefon Numaranız: 
05312825670
E-posta adresiniz: 
ardilelkaan.17@gmail.com
Yerel Birliğiniz: 
Celal Bayar TÖB
Bu ay içerisinde gerçekleştirmiş olduğunuz etkinliklerin bilgileri: 
Meme Kanseri Farkındalık Etkinliği/Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi ve Manisa 15 Temmuz Demokrasi Meydanı/25 Ekim saat 10.00-12.00 arası Hastane,13.00-15.00 arası Meydan/54 gönüllü/450-500 kişiye ulaştık.
Yaptığınız bu etkinliklerin amaçları: 
Dünyada kadınlarda en sık görülen kanser türü olan Meme kanserinin farkındalığıni önce kendimiz edinip sonra topluma aktarabilmek adına eğitimimizi gerçekleştirip insanlarda farkındalık oluşturmaya çalıştık.Hastanemizde ve şehir merkezimizde 450-500 arası insana ulaşıp bilinçlendirme çalışması yaptık.Kadınlarda kendi kendine meme muayenesini teşvik etmek temel amacımızdı.
Etkinliklerin gerçekleştirildiği hedef kitlenin özellikleri (Cinsiyet,yaş,sayı vb): 
20-65 yaş arası kadınlar , 45 yaş üstü erkekler.
Etkinliklerinizi gerçekleştirirken kullandığınız materyaller nelerdir? Materyalleri nasıl temin ettiniz?: 
Erkinliğimizde pembe-siyah kartonlardan materyaller hazırladık.Kartonları kendi imkanlarımızla temin ettik.Merkezde kullandığımız materyalleri İlçe Sağlık Müdürlüğü temin etti.
Etkinlikleriniz basında yer aldı mı? : 
Etkinliğimizde İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından çekimler yapıldı.Basınla paylaşıp bizi de bilgilendireceklerini söylediler henüz bir geri dönüş olmadı.
Etkinliklerinizin izin işlemlerini nasıl yürüttünüz?: 
Etkinliğimizin hastanede gerçekleştirdiğimiz bölümü için hastanemizin başhekimliğine 2 hafta öncesinden dilekçe verdik.Birkaç gün içinde onay kağıdının çıktığını ve alabileceğimiz yönünde dönüt aldık.Etkinliğimizin meydanda gerçekleştirdiğimiz bölümü için gerekli izinler İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından alındı.
Etkinlikler kapsamında yapılanların açıklanması ve elde edilen sonuçlar:: 
Hastanemizde ve merkezde stantlar kurarak insanlara meme kanseri hakkında bilinçlendirme çalışması yaptık.450-500 arası insana ulaştık.
Etkinliklere hazırlanırken ve etkinlik sırasında karşınıza çıkan zorluklar nelerdir? Bunları nasıl çözümlediniz?: 
Etkinliğe hazırlanırken ve etkinlik esnasında herhangi bir sorunla karşılaşmadık.
Ay içerisinde etkinlikler dışında yaşanan zorluklar:: 
Herhangi bir zorluk yaşamadık.
Gelecek ay için planlananlar:: 
Diyabet-Karbonmonoksit Ölçümü-Antibiyotik Farkındalık-Obezite-Organ Bağışı etkinliği ve Manisa Fen Lisesinde Tıp Eğitimi Kolumuzla gerçekleştireceğimiz etkinliğimizi planladık.
Özeleştiri:: 
Erkinliğimizde kullanmak adına hazırladığımız materyaller insanların ilgisini çekti.Bu anlamda stantlarımıza olan ilgiyi arttırmak adına güzel bir çalışma yaptığımızı düşünüyorum.
NPO ve Halk Sağlığı Ulusal Takımı'na mesajınız:: 
İyi çalışmalar , yardımlarınız için teşekkürlerrr.