Dokuz Eylül TÖB, Ekim, 2018

Adınız ve Soyadınız: 
Gülşah Melda Nohutçu
Bu ay içerisinde neler yaptınız?: 
Meme Kanseri Eğitimi ve sonrasında Meme Kanseri Farkındalık Etkinliği'mizi yaptık.
Ay: 
Ekim
Yıl: 
2018
Telefon Numaranız: 
05367087028
E-posta adresiniz: 
gulsahmeldanohutcu@gmail.com
Yerel Birliğiniz: 
Dokuz Eylül TÖB
Bu ay içerisinde gerçekleştirmiş olduğunuz etkinliklerin bilgileri: 
Meme Kanseri Eğitimi/ Turuncu Amfi/ 17.10.2018/ 2 gönüllü/ 65 kişi Meme Kanseri Farkındalık Etkinliği/ Ege Park AVM/ 18.10.2018/ 60 gönüllü/ 500 kişi
Yaptığınız bu etkinliklerin amaçları: 
Meme Kanseri, kendi kendine meme muayenesi, erken tanının önemi gibi konularda önce gönüllülerimizi daha sonrasında da halkımızı bilinçlendirmek ve farkındalık yaratmak.
Etkinliklerin gerçekleştirildiği hedef kitlenin özellikleri (Cinsiyet,yaş,sayı vb): 
Meme Kanseri Eğitimi / Tıp Fakültesi Öğrencileri Meme Kanseri Farkındalık Etkinliği / Meme kanseri hakkında bilgi almak isteyen herkes
Etkinliklerinizi gerçekleştirirken kullandığınız materyaller nelerdir? Materyalleri nasıl temin ettiniz?: 
Eski afişlerimizi yeniden hazırladık ve bastırdık. Broşürleri ve diğer afişlerimizi KETEM'den temin ettik. Pembe kurdele, karton, balon gibi eşyaları kırtasiyeden aldık. Meme maketlerimizi de okuldan temin ettik.
Etkinlikleriniz basında yer aldı mı? : 
Hayır
Etkinliklerinizin izin işlemlerini nasıl yürüttünüz?: 
Ege Park AVM yönetimiyle önce yüzyüze ve telefonda görüştük daha sonra mail yoluyla izin aldık. Dekanlıktan da dekanlık sekreterine yazdığımız dilekçe ile izin aldık.
Etkinlikler kapsamında yapılanların açıklanması ve elde edilen sonuçlar:: 
Meme Kanseri eğitimimizde bilgilendirme sunumumuzun ardından meme maketlerimiz üzerinde kendi kendine meme muayenesini gösterdik. Meme Kanseri Farkındalık Etkinliğimizde ise Ege Park AVM'nin meydanında bir stand açtık ve meme maketlerimizi buraya koyduk. AVM içinde ve kafelerde gezip bilgi-broşür veren arkadaşlarımız, kendi kendine meme muayenesini görmek isteyen insanları standa davet ettiler. Standda da bilgilendirme yaptık ve broşür dağıttık.
Etkinliklere hazırlanırken ve etkinlik sırasında karşınıza çıkan zorluklar nelerdir? Bunları nasıl çözümlediniz?: 
Eğitim sunumumuza katılacak hocamız Prof. Dr. Hülya Ellidokuz'un son dakika çıkan bir toplantısı yüzünden biraz geç başladık ancak beklediğimiz zamanda gönüllülerimize TURKMSIC'i, çalışma kollarımızı ve saha etkinliğinde yapmamız&yapmamamız gerekenleri anlatarak zaman kaybetmemiş olduk.
Ay içerisinde etkinlikler dışında yaşanan zorluklar:: 
-
Gelecek ay için planlananlar:: 
Asistanlar seçildikten sonra onlarla toplantı yapıp sene içi planı şekillendirmeyi ve Aralık ayında planladığım etkinlik için İzmir Farkındalık Merkezi ile iletişime geçmeyi planlıyorum.
Özeleştiri:: 
Etkinlik hazırlanma sürecinde bazı işler son güne kaldı ve yetiştirmekte biraz zorlandık. Bir sonraki etkinliklerde asistanlarla beraber etkinlikten en az 2-3 gün önce hazırlıkların bir çoğunu tamamlamayı istiyorum.
NPO ve Halk Sağlığı Ulusal Takımı'na mesajınız:: 
İlginiz ve bize yardımcı olabilecek konularda yaptığınız çalışmalar için çok teşekkür ederim. Harikasınız :)