Gazi TÖB,Kasım,2017

Adınız ve Soyadınız: 
Berk ÖZKAN
Bu ay içinde neler yaptınız?: 
Öncelikle takım arkadaşlarım ile küçük bir toplantı yaptık. Bu toplantıda diyabet ile ilgili neler yapabilir, sponsor nerelerden bulabiliriz ve farklı neler yapabilir konuları hakkında tartışma ortamı oluşturduk. Ardından Endokrin ve Metabolizma bilim dalı ile ortak bir şekilde 7 farklı bilim ve ana bilim dallarından hocalar ile iletişim halinde bulunup 18 Kasımda 'Diyabetik Ayak' konferansını düzenledik. Ardından 22 Kasım günü Ankara'nın Beypazarı İlçesinde kan şekeri taraması yaptık. Taramayı yaparken aynı zamanda halkı diyabet hakkında bilgilendirdik. Burada yaklaşık 500 kişinin kan şekerini ölçtük. Kan şekeri Dünya Sağlık Örgütünün standartlarının üzerinde olan vatandaşlarımızı ilçe halk sağlığına yönlendirdik.
Ay: 
Kasım
Yıl: 
2017
Telefon Numaranız: 
05379242143
E-posta adresiniz: 
berk_ozkan_1998@hotmail.com
Bu ay içerisinde hedeflenenler?: 
Ay içerisinde Diyabet ile ilgili bir sempozyum düzenlemek ve şeker ölçümü ile birlikte saha etkinliği yapmayı hedefledik.
Yerel Birliğiniz: 
Gazi TÖB
Ay içerisinde yaptığınız etkinliklerin isimleri/yerleri/tarihleri ve görev alan kişi sayısı: 
Diyabetik Ayak konferansı- Gazi Üniversitesi Konferans Salonu- 18 Kasım- 8 Diyabet Saha etkinliği- Beypazarı ilçesi- 22 Kasım- 35
Yaptığınız bu etkinliklerin amaçları: 
Amacımız Diyabetle ilgili en önemli sorunlardan biri olan diyabetik ayak hakkında öğrencileri bilinçlendirmek ve saha etkinliğindeki amacımız ise halkı bilinçlendirmek, halkın şekerini ölçüp yüksek olarak belirlediklerimizi bir hekime yönlendirmek.
Etkinliklerin gerçekleştirildiği hedef kitlenin özellikleri (Cinsiyet,yaş,sayı vb): 
Beypazarı halkı
Etkinliklerinizi gerçekleştirirken kullandığınız materyaller nelerdir? Materyalleri nasıl temin ettiniz?: 
Strip Glukometre Pamuk Lanset Afiş : Sağlık bakanlığının büyük afişlerini kullandık. Glukometre ve Stripleri Hocamız Nur Baran Aksal vasıtasıyla Roche firmasından temin ettik.
Etkinliklerde beraber çalıştığınız kişiler/kuruluşlar ve iletişim bilgileri:: 
Beypazarı İlçe Halk Sağlığı Müdürü Gazi Üniversitesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı : Prof. Dr. Nur Baran Aksakal Gazi Üniversitesi Endokrin ve Metabolizma Bilim Dalı : Prof. Dr. İlhan Yetkin Gazi Üniversitesi Çocuk Endokrin : Prof. Dr. Aysun Bideci
Etkinlikler için basın yardımı aldınız mı? : 
Evet. İlçenin Gazetesinde etkinliğimiz duyuruldu.
Etkinliklerinizin izin işlemlerini nasıl yürüttünüz?: 
Öncelikle ilçe kaymakamlığına fax ile dilekçe yolladık. Ardından ilçe halk sağlığı ile görüşmelerimizi tamamladık ve etkinliğimizi gerçekleştirdik.
Etkinlikler kapsamında yapılanların açıklanması ve elde edilen sonuçlar:: 
Etkinliği Ankara'nın Beypazarı ilçesinde gerçekleştirdik.Etkinlikte İlçe Halk Sağlığının bize tahsis ettiği 'Sağlıklı Yaşam' aracında standımızı açtık. Burada 35 kişilik katılımcı sayımızla birlikte kan şekeri ölçümü yaptık. Halka diyabet hakkında bilgiler yaptık. Elde ettiğimiz verileri İlçe Halk Sağlığı ile paylaştık ve kan şekerini yüksek olarak ölçtüğümüz kişileri hekimlere yönlendirdik.
Etkinliklere hazırlanırken ve etkinlik sırasında karşınıza çıkan zorluklar nelerdir? Bunları nasıl çözümlediniz?: 
Glukometre ve Strip sponsorluğu konusunda biraz sıkıntı çektik. 3 farklı hocayı hacalarımızın kendi rızası ile ilaç firmalarına referans gösterdik ve etkinliğimizi gerçekleştirdik.
Ay içerisinde etkinlikler dışında yaşanan zorluklar:: 
Herhangi bir zorluk yaşamadık.
Gelecek ay için planlananlar:: 
Gelecek ay oyuncan ayı hastanesi ile ilgili takımım ile görüşme yapmayı planlıyorum.
Özeleştiri:: 
Etkinliği tam 14 kasımda yapabilseydim daha fazla dikkat çekebileceğini düşünüyorum. Bunun dışında eleştirim yok .
NPO ve Halk Sağlığı Ulusal Takımı'na mesajınız:: 
Bu zorlu süreçte biz LPO lara motivasyon verdiğiniz için hepinize kendi adıma teşekkür ediyorum