Gazi,Nisan,2017

×

Hata mesajı

Deprecated function: _menu_load_objects() (/home/egemense/public_html/includes/menu.inc dosyasının 579 satırı) içinde The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls.
Adınız ve Soyadınız: 
Başak Yavuz
Bu ay içinde neler yaptınız?: 
Hedeflerimizi yaptık
Ay: 
Nisan
Yıl: 
2017
Telefon Numaranız: 
05444585741
E-posta adresiniz: 
basakyvz8@gmail.com
Ay içerisinde hedeflenenler: 
Kalp Sağlığı ve Sigaraya Karşı El Ele etkinlikleri
Yerel Birliğiniz: 
Gazi TÖB
Ay içerisinde yaptığınız etkinliklerin isimleri/yerleri/tarihleri ve görev alan kişi sayısı: 
1- Kalp Sağlığı Etkinliği/Gazi Hastanesi/26 Nisan/20 Kişi 2- Sigaraya Karşı El Ele/Gazi Hastanesi/28 Nisan/15 Kişi
Yaptığınız bu etkinliklerin amaçları: 
1- Tansiyon ölçümü yaparak kalp sağlığı hakkında insanları bilgilendirmek 2- Sigara bırakma yöntemleri hakkında insanları bilgilendirmek. Yeşilaydan aldığımız 300 anket formunu doldurarak yeşilaya göndermek.
Etkinliklerin gerçekleştirildiği hedef kitlenin özellikleri (Cinsiyet,yaş,sayı vb): 
1- Etkinlik koruyucu hekimlik ağırlıklı bir etkinlik olduğu için genelde 30 yaş üstünü hedeflesek de net bir ayrım yapmadık 2- Sigara kullanan insanlar
Etkinlikler için yararlanılan materyalleriniz nelerdir? Materyallerinizi nasıl temin ettiniz?: 
1- Tansiyon aleti, broşür, afiş- Tansiyon aletini asistanlarım ve ben evlerimizden getirdik diğerleri kırtasiye çıktısı :D 2- Anketler, broşür, afiş, fal kağıtları- Anketleri yeşilaydan aldık, broşürler yine çıktıydı afişleri ise kendimiz hazırladık, fal kağıtları dediğimde etkinlikte yaptığımız küçük bir oyundu. Bunları da kendimiz bilgisayarda yazıp çıktısını aldık.
Etkinliklerde beraber çalıştığınız kişiler/kuruluşlar ve iletişim bilgileri:: 
-
Etkinlikler için basın yardımı aldınız mı? : 
hayır
Etkinliklerinizin izin işlemlerini nasıl yürüttünüz?: 
Her iki etkinlikte de başhekimliğe dilekçe verip stand izni aldık, afişlerimizi de etkinlik günü asabilmek için başhekime onaylattık.
Etkinlikler kapsamında yapılanların açıklanması ve elde edilen sonuçlar:: 
1- Öncelikle insanların tansiyonlarını ölçtük, çıkan değerleri değerlendirdik, not aldık ve kalp sağlıkları üzerine insanlara sorular sorduk. Sorduğumuz sorular ve tansiyon değerleriyle birlikte bilgilendirme yaptık. 2- Burada ise önce insanlara bir oyunumuz olduğunu söyledik. Fal kağıtları dediğim o kağıtlara yazdığımız şakayla karışık sigara üzerine bilgilerin olduğu küçük katlanmış ve bir poşete atılmış kağıtlardan çekmelerini istedik. Bunları yaparken bir yandan da 8 soruluk kısa anketimizi doldurduk. Bunlardan sonra ise sigarayı bırakma yöntemleri üzerine bilgilendirme yaptık.
Etkinliklere hazırlanırken ve etkinlik sırasında karşınıza çıkan zorluklar nelerdir? Bunları nasıl çözümlediniz?: 
Küçük sorunlar oldu yalnızca. Kalp sağlığında çok talep olduğu için sorun olmuştu. Tansiyon aletlerimiz yetişmemişti, orada ayakta beklemeleri ise koridorda geçişi tıkıyordu. Güvenlik ve başhekim sekreterinden izinle orada bulunan sandalyelerden bir kaçını standın yanına çektik ve insan kalabalığını önledik. Sigarada Kalp Sağlığı etkinliğinde olan trafikten rahatsız olunduğu için standı arka tarafa açmamız istendi. Arka taraftan ise çok az insan geçtiği için bu gördüğümüz talebi çok azaltacaktı ama standı başka yere kuramazdık. Biz de standı yine istedikleri tarafa kurduk anca yönümüzü kapıya ve koridora bakan tarafa çevirdik tabi bu yetmedi bir de güvenlikten fazla sandalye rica ettik. Afişlerimizi duvarlara değilde sandalyelere yapıştırıp stand açmamıza izin verilmeyen kısmın yakınlarına yine yolu tıkamayacak ama dikkat çekecek şekilde yerleştirdik.
Ay içerisinde etkinlikler dışında yaşanan zorluklar:: 
Bir sonraki ay için planladığımız bazı etkinlikleri ayarlarken sorunlar yaşadım ve ayarlamalarımda aksamalar oldu.
Gelecek ay için planlananlar:: 
Obezite İlkyardımın Önemi Oyuncak Ayı Hastanesi Kanser* (bu etkinliği yapmayı çok istiyorum ama sınavlar çok ağır olduğu için ve yaklaştığı için kimsede gerekli özveriyi ve motivazyonu göremiyorum bu nedenle yıldızladım)
Özeleştiri:: 
Derslerim de bir yandan ağır, etkinlik içeriği günü ayarlamaya çalışıyorum ve bir yandan da yerelde düzenlenen Tıpta Kariyer Günleriyle az da olsa uğraşmam gerekti. Kendimi çok yorgun hissediyorum ve galiba bu nedenle takımda tam bir motivasyon sağlayamıyorum.
NPO ve Halk Sağlığı Ulusal Takımı'na mesajınız:: 
Gecikmeli oldu özür dilerim.