İstanbul Aydın TÖB, Aralık, 2018

Adınız ve Soyadınız: 
Akile Afra Cengiz
Bu ay içerisinde neler yaptınız?: 
Organ Bağışı Konferansı Yoga ve Meditasyon Etkinliği
Ay: 
Aralık
Yıl: 
2018
Telefon Numaranız: 
05414896718
E-posta adresiniz: 
akilecengiz_98@hotmail.com
Yerel Birliğiniz: 
İstanbul Aydın TÖB
Bu ay içerisinde gerçekleştirmiş olduğunuz etkinliklerin bilgileri: 
1. Organ Bağışı Konferansı / Okul konferans salonu / 25.12.2018 / 3 gönüllü / 25 kişi 2. Yoga ve Meditasyon / Okul spor salonu / 27.12.2018 / 2 gönüllü / 14 kişi
Yaptığınız bu etkinliklerin amaçları: 
1. Organ bağışı konusunda hem saha etkinliğine katılacak gönüllülerimizi hem de okulumuzdan katılan kişileri organ bağışı konusunda ayrıntılı bilgilendirmeyi hedefledik. Yanlış bilinen doğruları düzeltmeyi ve akıldaki sorulara cevap vermesini planladık. 2. Fakülte öğrencilerinin sınav stresinden uzaklaşıp birlikte vakit geçirerek samimi bir ortam oluşmasını amaçladık. Aynı zamanda devamını da düşündüğümüz yoga dersimizin ilk aşamasını gerçekleştirmekti.
Etkinliklerin gerçekleştirildiği hedef kitlenin özellikleri (Cinsiyet,yaş,sayı vb): 
1. Organ bağışı konferansını hem tıp fakültesine hem de üniversite öğrencilerine açtık. Katılım daha çok 1. ve 2. sınıflardan oldu. Yaklaşık olarak 25 kişi katılım gösterdi. 2. TIP fakültesi öğrencilerine açılan bir etkinlik oldu. 12 öğrenci ve 2 tıp fakültesi öğretim görevlisi katılım gösterdi.
Etkinliklerinizi gerçekleştirirken kullandığınız materyaller nelerdir? Materyalleri nasıl temin ettiniz?: 
1. Organ bağışı konferansını fakülte hastanesii İAÜ VM Medical Park Organ Bağışı Koordinatörü Emrah Yılmazer eşliğinde gerçekleştirdik. Saha etkinliğinde kullanacağımız broşür, organ bağışı formunu hastanemizin organ nakil biriminden temin ettik. 2. Etkinliğimizi gerçekleştirirken kişi sayısınca mata ihtiyacımız vardı. Eğitim verecek hocamız 6 tane getirdi. Kalan matları okul kimlikleri karşılığı okulumuz spor salonundan kiraladık.
Etkinlikleriniz basında yer aldı mı? : 
Hayır.
Etkinliklerinizin izin işlemlerini nasıl yürüttünüz?: 
1. Fakülte hastanemiz organ bağışı koordinatörlüğü birimiyle iletişime geçtik. Günümüzü belirledikten sonra okul SKS birimine o güne uygun salon için dilekçe verdik. 2. İlk olarak fakülte öğretim görevlilerimizden Reyhan Çalışkan'la yoga eğitimi için ulaşabileceğimiz yerler konusunda iletişime geçtik. Kendisinin önerdiği Hara Yoga Center' la iletişime geçerek gün belirledik. Daha sonra okul spor salonuna dilekçe vererek 2 saat etkinlik için planladık.
Etkinlikler kapsamında yapılanların açıklanması ve elde edilen sonuçlar:: 
1. Emrah Yılmazer eşliğinde yapılan konferansta organ bağışı konusunda detaylı bir bilgilendirme gerçekleştirdik. Aynı zamanda saha etkiniliğinde karşılaşabileceğimiz sorular konusunda bilgilendirme oldu. 2. Hara Yoga Center dan gelen hoca eşliğinde okul spor salonuda 2 saat süren 1. aşama yoga ve meditasyon dersimizi gerçekleştirdik. Geri dönüşler çok güzeldi. Etkinliğin ilerleyen zamanlarda da devam etmesini planlıyoruz.
Etkinliklere hazırlanırken ve etkinlik sırasında karşınıza çıkan zorluklar nelerdir? Bunları nasıl çözümlediniz?: 
1. Saha etkinliğimiz konferans sonrasında yapmak istiyorduk fakat okuulmuzun tatil olmasında dolayı ulaşacağımız kitle çok az olacaktı. Bu yüzden ertelemek zorunda kaldık. 2.Herhangi bir problem yaşamadık.
Ay içerisinde etkinlikler dışında yaşanan zorluklar:: 
Herhangi bir zorluk yaşamadık.
Gelecek ay için planlananlar:: 
Diyabet etkinliği Organ bağışı saha etkinliği
Özeleştiri:: 
Derslerimden dolayı önceki aylarda çok vakit ayıramama sorunum bu ay asistanlarımla daha iyi planlayarak çözümledik.
NPO ve Halk Sağlığı Ulusal Takımı'na mesajınız:: 
Her türlü konuda yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz.