Koç, Kasım,2020

4- Adınız ve Soyadınız: 
Senanur Ademoğlu
1- Yerel Birlik: 
Koç Üniversitesi TÖB
2- Ay: 
Kasım
3- Yıl: 
2020
5- E Posta Adresi: 
sademoglu19@ku.edu.tr
6- Bu ay içerisinde neler yaptınız?: 
3-9 kasım haftası aralığından dolayı Organ Bağışı Farkındalık webinarını 6 kasım 20.30 da koç universitesi hastanesi organ bağışı bölümü direktörü Sayın Dr. MÜmin Uzunalan ile düzenledik. 14 Kasım Diyabet günü olduğu için Enine Boyuna Diyabet adlı etkinliğimizi 30 Kasım 19.00da Koç universitesi hastanesinde endikronolji çocuk bölümünde çalışan ve Arkadaşım Dİyabet adlı sosyal sorumluluk projesinin sorumlusu Sayın Prof .Dr Şükrü Hatun ile gerçekleştirdik.
7.1- Etkinliklerinizin amaç ve hedeflerini açıklayınız : 
7.1 Organ bağışı farkındalık etkinliğimizde organ bağışının önemini vurgulamak, organ bağışı bekleyen insanlar ile daha iyi empati yapabilmek, organ bağışı hakkında doğru bilinen yanlışları düzeltmek, organ bağışının hangi koşullarda yapıldığını ve nasıl bir süreç izlediğini anlatmak, sayısal verilerle organ bağının ülkemizde ve dünyadaki yerini göstermektir. 7.2 Enine Boyuna Diyabet adlı etkinliğimizde tip1 ve tip 2 türlerinin neden ve sonuçlarının , başlangıç belirtilerinin nasıl olduğunu öğrenmek, tanı sürecinin nasıl geliştiğini canlı örneklerle anlatmak, sunucumuzun Arkadaşım Diyabet adlı sosyal gönüllülük projesini öğrencilerimize tanıtmak.
7.2- Etkinliklerinizin hedef kitlesi kimlerdi ? Belirttiğiniz hedef grubun özelliklerini taşıyan kaç kişiye ulaştınız ?: 
7.1 Organ bağışı etkinliğimizin hedef kitlesi Koç Universitesi Tıp Öğrencileridir. 7.2 Enine boyuna diyabet adlı etkinliğimizin hedefi Koç universitesi tıp öğrencileri olup bu sayede bu bilgileri çevremize ailemize aktarabilmek.
7.3-Etkinlikleriniz sonucunda ortaya çıkan çıktı/çıktılar (Video,bilgilendirme görseli,kitapçık vs.) var mıdır? Varsa nelerdir ?: 
7.1 Etkinliklerimiz zoom üzerinden gerçekleştiği için ekran resimleri bulunmaktadır. Bunu dışında afiş de hazırladık. 7.2 Etkinliğimiz zoom üzerinden gerçekleştiği için ekran resimleri bulunmaktadır. Bunun dışında afiş de hazırladık.
7.4- Benzer bir etkinlik gerçekleştirecek olan LPO’larımıza tavsiyeleriniz nelerdir ?: 
7.1-7.2Bu etkinliklerin daha kapsamlı daha fazla oturumla gerçekleşmesi, ve bu hastalıkları taşıyan hastalarla bire bir etkinlik yapıldığında etkinlikler daha etkili olabilir.
9- Bu ay takımınızla olan iletişiminiz nasıldı, bu iletişimi geliştirmek için neler yaptınız ?: 
7.1-7.2takımımızla etkinlikleri gerçekleştirirken sürekli iletişim halindeydik, gerek asistanlarım gerekse yerel birliğim etkinliği gerçekleştirme sürecinde sürekli bana destek oldular.
10- Bu ayki motivasyonunuzu (dilerseniz sebebi ile birlikte) 10 üzerinden puanlayınız.: 
7 çünkü etkinliklerimi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdim, ve çok iyi hocalarla iletişim kurabildik.
11- Gelecek ayki planlarınız nelerdir ?: 
Gelecek ayki planlarımız arasında covid-19 ve önceki virüsler hakkında çoklu oturumlu bir seminer düzenlemek.
12- Ulusal Halk Sağlığı Takımı ile iletişiminizi değerlendiriniz ? : 
ulusal halk sağlığı takımı ne sorun yaşarsam yaşayım hemen geri dönüş yapmakta ve sorunuma çözüm yolu göstermektedirler.
13- Ulusal Halk Sağlığı Takımı’nın bu ay gerçekleştirdiği çalışmalar ile ilgili geri bildirimleriniz nelerdir ?: 
7.1 öğrencilerin organ bağışı hakkında bilmedikleri bir çok şeyi öğrendikleri, bu konuda bir farkındalık kazandıkları, duyarlılıklarının arttığı üzerine katılımcılarımızdan geri dönüşler aldık . 7.2 enine boyuna diyabet etkinliğimizde öğrencilerin ilginç bilgiler öğrendiklerini , yeni teknoloji sayesinde diyabette ileri bir adım atıldığını ve bazı kişilerin de bu alana olan ilgisinin arttığı yönünde araştırmaları için çok faydalı olduğu üzerine geri dönüşler aldık.
8- Bu ay içerisinde hangi zorluklarla karşılaştınız ? Bu zorluklarla nasıl başa çıktınız ?: 
7.1-7.2Etkinlik sürecinde hocalarımıza ulaşırken sıkıntı yaşadık , fakat gerekli planlama ile mail yoluyla ulaştık
7- UYARI: 7.1, 7.2, 7.3 ve 7.4 sorularını gerçekleştirdiğiniz etkinlikleri 1-2-3 formatında numaralandırarak cevaplandırınız.: 
Okudum,onaylıyorum.