Mersin, Aralık, 2020

4- Adınız ve Soyadınız: 
Ayşe Nur Özen
1- Yerel Birlik: 
Mersin TÖB
2- Ay: 
Aralık
3- Yıl: 
2020
5- E Posta Adresi: 
ozenaysenur@hotmail.com
6- Bu ay içerisinde neler yaptınız?: 
1 Aralıkta Dünya AİDS Günü Kapsamında Kırmızı Pozitif Semineri'ne katılım gösterdik. Aralığın ilk günlerinde 12 soruda depresyon konusu için video gönderdim. 5 Aralıkta Beyza ile veda toplantısı aldık. 9/9 toplantısına asistanlarımla katılım gösterdik. 13 Aralıkta kardeş LPO'm Selin'le tanıştık. 15 Aralıkta takım olarak yılbaşı çekilişi yaptık. Yayınlanan Halk Sağlığı Bültenini okuduk. 16 Aralıkta hazırladığımız Depresyon videosu yayınlandı. 18 Aralıkta yerelimizde Semih Tareen'i ağırladık. Bizlere "Cov-19 Aşısı Güvenilir mi?" konulu sunumunu yaptı. 19 Aralıkta yerelimizde Erbuğ Keskin hocamızı ağırladık. Pre-op ve post-op sürecinde hastalara yaklaşım, meslek hayatında ruh sağlığı ve kendi tecrübeleri hakkında sohbet ettik. Ardından sorularımızı cevapladı. 19 Aralıkta asistanlarıma Kasım/Aralık Anonim LPO değerlendirme formu attım ve sonuçlarını değerlendirdim. Onların istekleri doğrultusunda kendimi geliştirmeye ve değiştirmeye çalıştım. 18-21 Aralıkta 8. Bölge toplantısına 4 asistanımla birlikte katıldık. 21 Aralıkta kapsamında instagramda story atarak etkinliğe destek verdik. Sonrasında da post olarak paylaştık. Erciyes TÖB'ün mail temizleme ve dijital temizlik konulu etkinliğine katkı verdik. 22 Aralıkta Elif'le tanışma toplantısı gerçekleştirdik. 24 Aralıkta 6 yerelimizin ortak etkinliği olan Karşıtlık Virüsü'ne Aşı etkinliğine katıldık. 25 Aralıkta 2020'ye Veda ve Pandemi Sürecine Genel Bakış etkinliğine katıldık. 27 Aralıkta kardeş LPO'm Selin ve takımının etkinliği olan Pandemi Sürecinde Ruh Sağlığı etkinliğine katıldık. 29 Aralıkta Selin'le form doldurduk. 30 Aralıkta aslında güzel bir etkinlik planlamıştık ama maalesef mevcut durum sebebiyle değişikliğe gittik. Aralık ayı süresince de diğer yerellerin etkinliklerinin çoğuna katılım göstermeye çalıştık.
7.1- Etkinliklerinizin amaç ve hedeflerini açıklayınız : 
1-Erbuğ Keskin hocamızın tecrübelerinden faydalanmak ve pre-op ve post-op sürecinde hastalara yaklaşım, meslek hayatında ruh sağlığı hakkında sohbet etmek amaçlarımızdı. 2-Hava Kirliliği ile savaş haftasında farkındalığı arttırmak amacımızdı. 3-Yerelimizde asistanlarımızın ruh sağlığına olumlu bir katkı yapabilmek ve kaynaşmalarını sağlayıp motivasyonlarını yükseltebilmek amacımızdı.
7.2- Etkinliklerinizin hedef kitlesi kimlerdi ? Belirttiğiniz hedef grubun özelliklerini taşıyan kaç kişiye ulaştınız ?: 
1-Tıp fakültesi öğrencileri 2-Öğrenciler, hatta kamu 3-Yerelimizdeki tüm asistanlarımız
7.3-Etkinlikleriniz sonucunda ortaya çıkan çıktı/çıktılar (Video,bilgilendirme görseli,kitapçık vs.) var mıdır? Varsa nelerdir ?: 
1-Yok. 2-instagram storyleri, instagram postu 3-Yok.
7.4- Benzer bir etkinlik gerçekleştirecek olan LPO’larımıza tavsiyeleriniz nelerdir ?: 
1-Hocalarımızla/Dış paydaşlarımızla etkinlik için tarih belirlerken ulusal etkinlikle çakışmamasına dikkat edelim. 2-Organize olma konusunda asistanlarımız üzerinde otorite kurabilmeliyiz. 3-Etkinliğin iptali söz konusu olduğunda soğukkanlı olabilmeliyiz.
9- Bu ay takımınızla olan iletişiminiz nasıldı, bu iletişimi geliştirmek için neler yaptınız ?: 
Takımımla iletişimim giderek güçleniyor. Oyun gecelerini sıklaştırıyoruz. Yaşadığım şeyleri şeffaflığıyla onlara aktarmam onların da bana olan güvenini güçlendiriyor.
10- Bu ayki motivasyonunuzu (dilerseniz sebebi ile birlikte) 10 üzerinden puanlayınız.: 
6/10. Aslında dolu dolu bir aralık ayı geçirdik. Ama aralık ayının sonuna doğru TurkMSIC içerisinde yaşandığını öğrendiğimiz güvenli alan ihlalleri benim ve tüm takımımın moralini düşürdü.
11- Gelecek ayki planlarınız nelerdir ?: 
Yerel birlik olarak faaliyetlerimizi ocak süresince durdurma kararı aldık. Temel amacım asistanlarımın motivasyonunu koruyup takım birliğimizi korumak diyebilirim.
12- Ulusal Halk Sağlığı Takımı ile iletişiminizi değerlendiriniz ? : 
Hepsiyle çok iyiydi. Hepsini çok seviyorum. İyi ki varlar <3 <3 <3
13- Ulusal Halk Sağlığı Takımı’nın bu ay gerçekleştirdiği çalışmalar ile ilgili geri bildirimleriniz nelerdir ?: 
Elinize emeğinize sağlık. Hepsi çok güzeldi. <3
14- Eklemek istedikleriniz ?: 
Umarım bu süreç en kısa sürede sonlanır. Umarım güzel günleri görebiliriz, güneşli günleri...
8- Bu ay içerisinde hangi zorluklarla karşılaştınız ? Bu zorluklarla nasıl başa çıktınız ?: 
Etkinliğimiz bölge toplantısıyla çakıştı. Ama bölge toplantısındaki yerel birlik saatimizi daha hızlı gerçekleştirip sıkıntısız atlattık. Hava Kirliliği ile savaş haftasında post hazırlama konusunda hızlı organize olamadık. Dl içerisinde gerçekleştirdik. Online yılbaşı partisi etkinliğimizde içerisinde bulunduğumuz süreç sebebiyle değişikliğe gittik.
7- UYARI: 7.1, 7.2, 7.3 ve 7.4 sorularını gerçekleştirdiğiniz etkinlikleri 1-2-3 formatında numaralandırarak cevaplandırınız.: 
Okudum,onaylıyorum.