Mustafa Kemal TÖB, Kasım, 2020

4- Adınız ve Soyadınız: 
Mikail Can AKARSU
1- Yerel Birlik: 
Mustafa Kemal TÖB
2- Ay: 
Kasım
3- Yıl: 
2020
5- E Posta Adresi: 
akarsumikailcan@gmail.com
6- Bu ay içerisinde neler yaptınız?: 
Ekim ayı içerisinde komite sınavımın bitmesiyle beraber takımımla beraber 2. toplantımı gerçekleştirerek hemen etkinlik fikirlerine yöneldik. Takımımdan 3 asistanımın Halk Sağlığı Yaz Okuluna seçilip deneyim kazanması beni son derece mutlu etti. Asistanlarımın böylesi güzel motivasyonunun olması beni de yeni çalışmalar yapmada oldukça olumlu etkiledi. Takımımla yaptığım toplantı sonucu Organ Bağışı Etkinliği ve Covid-19 Rehberi Etkinlik planlarımızı yapıp bu etkinlikleri gerçekleştirdik.
7.1- Etkinliklerinizin amaç ve hedeflerini açıklayınız : 
1. Organ Bağışı Etkinliğimin amaç ve hedefleri benim açımdan öncelikle önemli bir Halk Sağlığı sorununa değinmekti. Halk Sağlığı Çalışma Kolu olarak Organ Bağışı haftasına da dikkat çekmek istedik. Amacımız organ bağışlama konusunda yanlış bilinen doğruları açıklayarak etkinliğe katılan gönüllülerimizin aklına takılan tüm sorulara yanıt vererek aklına takılan bu soruların yanıtlanmasını sağlamak hedefimizdi. 2. Covıd-19 Rehberi Etkinliğimizin amacı ve hedefleri; Covid-19 hakkında, değerli hocalarımızın rehberliğinde, bilinenlerin doğruluğunu tartışmak ve bilinmeyenleri öğrenmekti diyebilirim.
7.2- Etkinliklerinizin hedef kitlesi kimlerdi ? Belirttiğiniz hedef grubun özelliklerini taşıyan kaç kişiye ulaştınız ?: 
1. Etkinliğimizin hedef kitlesi tıp fakültesi gönüllüleri oldu. 38 kişiye ulaşarak etkinliğimizi başarıyla yerine getirmiş olduk. 2. Etkinliğimizin hedef kitlesi okulumuz tıp ve diş hekimliği fakültesi öğrencileri idi. 2 gün gerçekleştirdiğimiz bu etkinliğimizde youtube canlı yayınımız ile birlikte toplam yaklaşık 120-125 kişiye ulaştık.
7.3-Etkinlikleriniz sonucunda ortaya çıkan çıktı/çıktılar (Video,bilgilendirme görseli,kitapçık vs.) var mıdır? Varsa nelerdir ?: 
1. Elbette Organ bağışı etkinliğimiz sonucu ortaya çıkan çıktılar oldu. Zoom platformunda gerçekleşen bu etkinliğimizin canlı video kaydı, etkinlik afişi ve görselleri oldu. 2. Zoom platformu canlı video kaydı, Mustafa Kemal Tıp Öğrencileri Birliği youtube hesabı 2 gün canlı videoları, afiş ve etkinlik fotoğrafları diyebilirim.
7.4- Benzer bir etkinlik gerçekleştirecek olan LPO’larımıza tavsiyeleriniz nelerdir ?: 
1. LPO'larımız bu önemli halk sağlığı sorununa değinip çalışmalar gerçekleştirdiler. Gerçekleştirmeyen LPO'larıma önerim güzel bir planlama süreci ile verimli bir etkinlik gerçekleştirebileceklerdir. 2. 2 gün şeklinde gerçekleştirdiğim bu etkinliğimin planlama aşaması benim için oldukça yorucu oldu. Değerli hocalarımızla yaklaşık 15 gün önceden konuşmaya başlamama rağmen yine de belli başlı etkinlik hazırlama aşamasında zorluklar yaşadım. LPO'larıma sabırlı ve planlı adımlar atmalarını öneriyorum.
9- Bu ay takımınızla olan iletişiminiz nasıldı, bu iletişimi geliştirmek için neler yaptınız ?: 
Takımımla iletişimim her ay gibi bu ay da efsaneydi diyebilirim. Online dönem olmasına rağmen yakın bir ilişki içerisinde olmamız ve hepimizin yüksek motivasyona sahip olması beni son derece mutlu etti. İletişimi geliştirmek için biri yerelimiz kardeş takımımız Tıp Eğitimi ile birlikte olmak üzere 2 toplantı gerçekleştirdik. Oynadığımız oyunlar ve hoş sohbetler ile de iletişimimiz artarak kuvvetlendi diyebilirim.
10- Bu ayki motivasyonunuzu (dilerseniz sebebi ile birlikte) 10 üzerinden puanlayınız.: 
Bu ayki motivasyonum 10 üzerinden 9 buçuktan 10 . Başta yarım puanı kesip kesmeme arasında kalma sebebim de komite sınav sonucumun beklediğim kadar iyi gelmemesi ve sonrasında canlarıım asistanlarımla bunu ortadan kaldırıp güzel etkinlikler gerçekleştirmemiz.
11- Gelecek ayki planlarınız nelerdir ?: 
Bu ay Sağlık İçin Adım Adım, Ruh Sağlığını Geliştirelim gibi etkinlik planlarım var, umarım bunları gerçekleştirebilirim.
12- Ulusal Halk Sağlığı Takımı ile iletişiminizi değerlendiriniz ? : 
Ulusal Halk Sağlığı takımımı çok beğeniyorum. Çoook güzel bir takım gerçekten. Biz LPO'ları motive etmek ve çalışmalarında desteklemek amacıyla küçük gruplara bölüp bizleri bilgilendiriyorlar. Ayrıca şunu da belirtmeden edemeyeceğim ki Ulusal Halk Sağlığı direktörüm canım NPO'mun Covıd-19 Rehberi etkinliğimin ilk gününde davetimi kabul edip beni kırmadan etkinliğimize gelmesi beni son derece mutlu etti diyebilirim.
13- Ulusal Halk Sağlığı Takımı’nın bu ay gerçekleştirdiği çalışmalar ile ilgili geri bildirimleriniz nelerdir ?: 
Ulusal Halk Sağlığı takımımızın motive çalışıp üretken olması beni de yerelimde çalışmalar yapmakta motive ediyor diyebilirim. Önemli Halk Sağlığı sorunlarına parmak basıp nasıl çalışmalar yürütüp faydalı işler yapabiliriz düşünceleri beni oldukça etkiliyor.
14- Eklemek istedikleriniz ?: 
Bu ayı da kazasız belasız atlattık. Bu güzel rapor sorularını hazırlayan Ulusal Halk Sağlığı Takımıma teşekkür ediyor, yaptıkları ve yapacakları çalışmalar için tebriklerimi, şükranlarımı iletiyorum. Umarım beraber de gerçekleştireceğimiz nice güzel etkinlikler olacaktır.
8- Bu ay içerisinde hangi zorluklarla karşılaştınız ? Bu zorluklarla nasıl başa çıktınız ?: 
Bu ay içerisinde komite sınavım olduğu için motivasyonum biraz da olsa düşmüştü başında. Ancak asistanlarımla hemen sınav sonrası yaptığım toplantı sonrası bu kara bulutlar ortadan kalktı diyebilirim. Gerçekleştirdiğim 2 büyük etkinlikte 3 konuşmacıya yer vermem ve planlama konuşmacı hocalarımı davet etme süreci de oldukça yorucu geçti diyebilirim.
7- UYARI: 7.1, 7.2, 7.3 ve 7.4 sorularını gerçekleştirdiğiniz etkinlikleri 1-2-3 formatında numaralandırarak cevaplandırınız.: 
Okudum,onaylıyorum.