Okan TÖB, Ekim, 2017

Adınız ve Soyadınız: 
Dilara Akdağ
Bu ay içinde neler yaptınız?: 
Bu ay içindeki toplantılarımızda güncel ve ele alınması gerektiğini düşündüğümüz konular konuşuldu. Tetanos adlı çalışmamızı da bu ay içinde gerçekleştirmeye karar verdik.
Ay: 
Ekim
Yıl: 
2017
Telefon Numaranız: 
05412017944
E-posta adresiniz: 
dilaraakdaag16@gmail.com
Bu ay içerisinde hedeflenenler?: 
Bu ay okulumuzda tetanos ile ilgili bilgilendirme etkinliği yapmayı planladık. Tetanos ile ilgili bilinmeyen veya yanlış bilinen noktalara değinerek ciddiyetini çevremize yansıtmayı hedefledik. Soayal medyayı daha etkin kullanmayı hedefledik. Asistanlarımızla gerçekleştirdiğimiz toplantı sayımızı artırıp daha verimli içerikler elde etmek de bu ayki hedeflerimiz arasında.
Yerel Birliğiniz: 
Okan Üniversitesi TÖB
Ay içerisinde yaptığınız etkinliklerin isimleri/yerleri/tarihleri ve görev alan kişi sayısı: 
'Tetanos' etkinliğimizi, LPO ve13 Asistanın katılımı ile Okulumuzun meydanında 20 Ekim 2017 tarihinde gerçekleştirdik.
Yaptığınız bu etkinliklerin amaçları: 
Bu etkinliği gerçekleştirme amacımız 'Tetanos' ile ilgili farkındalık yaratmakla birlikte çevremize doğru bilgileri aktarmaktı. Tetanos ile ilgili pek çok eksik ve yanlış bilgiyi düzeltmek adına böyle bir bilgilendirme etkinliğinin yapılması gerektiğini düşündük.
Etkinliklerin gerçekleştirildiği hedef kitlenin özellikleri (Cinsiyet,yaş,sayı vb): 
Ekinliğimiz Üniversite Kampüsümüzde gerçekleştiği için hedef kitlemiz ağırlıklı olarak üniversite öğrencileriydi. Kampüsümüzde gerçekleştirdiğimiz etkinlikte geniş kitleye sahip olmak adına tüm fakültelerimize de hazırladığımız broşürlerimizle birlikte dağılarak bilgilendirme gerçekleştirdik. Okan TÖB SCOPH ekibi olarak sadece Türk arkadaşlarımıza değil, okulumuzda bulunan yabancı arkadaşlarımıza da destekleyici materyallerimiz ile birlikte bilgilendirme yapmayı da hedefledik.
Etkinliklerinizi gerçekleştirirken kullandığınız materyaller nelerdir? Materyalleri nasıl temin ettiniz?: 
Bilgilendirme sonrasında vermek üzere, arkadaşlarımıza etkinliğimiz adına bilgilendirme broşürü hazırladık. Açtığımız standımızda anlatımımızı desteklemek adına hazırladığımız panomuzda Türkçe ve İngilizce olmak üzere bilgilendirici yazılar ve görsel kullandık. Etkinliğimize dikkat çekmek adına bakteri, hücre ve aşı maketleri hazırlayarak standımızın önünde canlandırma gerçekleştirdik. Materyallerimizi okulumzun Tıp Fakültesi desteğiyle temin ettik.
Etkinliklerde beraber çalıştığınız kişiler/kuruluşlar ve iletişim bilgileri:: 
Bu etkinliğimizi Okan TÖB SCOPH EKİBİ olarak gerçekeştirdik. Herhangi bir kuruluşla çalışmadık.
Etkinlikler için basın yardımı aldınız mı? : 
Etkinliğimizi Sosyal Medya'ya taşımak adına Okan Üniversitesi Radyo Televizyon Fakültesinde eğitim gören arkadaşlarımızdan yardım alarak etkinlik röportajımızı gerçekleştirdik. Gerçekleştirdiğimiz röportaj arkadaşlarımız tarafından Youtube kanalımıza yüklenmek üzere düzenlendi.
Etkinliklerinizin izin işlemlerini nasıl yürüttünüz?: 
Etkinliklerimizin izinlerini Tıp Fakültesi Dekanlığı ve Öğrenci Dekanlığından aldık. Etkinliğimizin eğitimini okulumuz Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ayşe Demet KAYA tarafından aldık.
Etkinlikler kapsamında yapılanların açıklanması ve elde edilen sonuçlar:: 
Öncelikle etkinliğimizde okulumuzda bulunan Türk ve Yabancı arkadaşlarımıza ulaşmayı hedefledik. Okulumuzun meydanında açtığımız etkinlik standımızı ziyaret eden misafirlerimizi daha iyi bilgilendirmek adına İngilizce ve Türkçe olmak üzere bir bilgilendirici pano oluşturduk. Standımıza dikkat çekmek adına hazırladığımız bakteri, hücre ve aşı maketlerimizle canlandırma gerçekleştirdik. Öğrencilerimize yaptığımız bilgilendirme sonrasında, daha verimli bir etkinlik gerçekleştirmiş olmak adına 'Tetanos' ile ilgili hazırladığımız bilgilendirme broşürlerini paylaştık. Etkinlik süresince okulumuz kampüsünde bulunan arkadaşlarımıza 'Tetanos' ile ilgili hazırladığımız röportaj sorularımızı yönelterek röportaj videosu hazırladık. Videomuzun sonunda da röportaj sorularımızın cevapları ile ilgili bilgilendirme kısmı bulunmakta.
Etkinliklere hazırlanırken ve etkinlik sırasında karşınıza çıkan zorluklar nelerdir? Bunları nasıl çözümlediniz?: 
Etkinliğimize hazırlık sürecinde ekip olarak üstümüze düşen görevleri gerçekleştirdiğimiz için herhangi bir sorunla karşılaşmadık. Okulumuzdan gerekli izinleri kolaylıkla alabildik. Etkinlik süresince de herhangi bir sorunla karşılaşmadık.
Ay içerisinde etkinlikler dışında yaşanan zorluklar:: 
Bu ay gerçekleştirmeyi düşündüğümüz bir etkinlik daha vardı fakat tarih konusunda sıkıntı yaşadığımız için gerçekleştiremedik.
Gelecek ay için planlananlar:: 
Gelecek ay yapmayı düşündüğümüz etkinlikler: Diyabet, Akılcı İlaç Kullanımı, KOAH.
Özeleştiri:: 
Bir sonraki aylarda yapmayı planladığımız etkinliklerin tarihlerinde sıkıntı yaşamamak adına daha dikkatli olmayı hedefliyoruz.
NPO ve Halk Sağlığı Ulusal Takımı'na mesajınız:: 
Bir sonraki etkinliklerimizde görüşmek üzere :)