Ordu TÖB,Ekim,2016

Adınız ve Soyadınız: 
Eda Nur ÇAKIR
Bu ay içinde neler yaptınız?: 
Hedeflenen planlar yerine getirildi.Tanıtım toplantısı,asistan seçimi ve takım oluşturma, asistanlara yönelik tecrübe ve bilgi aktarımı, bonzai ve madde bağımlılığı etkinlikleri yapıldı.(Bonzai ve madde bağımlılığı etkinliği,geçen yıl sonu yapılmıştı.)
Ay: 
Ekim
Yıl: 
2016
Telefon Numaranız: 
05464659150
E-posta adresiniz: 
cakiirredanur@gmail.com
Bu ay içerisinde hedeflenenler?: 
Tanıtım toplantısı yaparak Halk Sağlığı Çalışma Kolunu en iyi şekilde aktarmak,asistan seçimleri yaparak takım oluşturmak,asistanlara geçmiş yılları,işleyişi anlatarak tecrübe aktarımı ile beraber bu yıl içinde planlanan etkinlere dair bilgi aktarımı yapmak bu ayın önceden planlanan hedefleriydi.
Yerel Birliğiniz: 
Ordu TÖB
Ay içerisinde yaptığınız etkinliklerin isimleri/yerleri/tarihleri ve görev alan kişi sayısı: 
Asistanlarla Tanışma Toplantısı,Bilgi ve Tecrübe Aktarımı: Ordu-Sinema Otel/24 Ekim2016/8 kişi (Geçtiğimiz yıl sonu yapılan etkinliğimiz) Bonzai ve Madde Bağımlılığı: Ordu-Tayfur Gürsoy Parkı/4 haziran 2016/7 kişi
Yaptığınız bu etkinliklerin amaçları: 
Asistanlarla Tanışma Toplantısı,Bilgi Ve Tecrübe Aktarımı: Burada amacım sene içerisinde birlikte etkinlikler düzenleyeceğim takım arkadaşlarımı daha iyi tanımak,onlara Halk Sağlığı Çalışma Kolunu daha yakından,daha geniş kapsamlı ve daha derin bir şekilde anlatmak,geçmiş yıllarda yaptığımız etkinlikler üzerinden işleyiş hakkında fikir sahibi olmalarını sağlamak,sene içerisinde yapacağımız etkinliklerin planlamasını yapmak,planlanan etkinliklere katmak istedikleri şeyler olup olmadığını,bu etkinlikler hakkında neler düşündüklerini öğrenmekti. Bonzai ve Madde bağımlılığı: Burada amacımız zamanımızın çok büyük bir sorunu olan ve bırakın liseyi, ortaokul ve ilkokul çağlarına kadar inen bonzai kullanımının zararları, yayılmaması için alınması gereken önlemler hakkında insanları bilgilendirmek ve bu konuda bir bilinç oluşturmaktı.
Etkinliklerin gerçekleştirildiği hedef kitlenin özellikleri (Cinsiyet,yaş,sayı vb): 
Asistan tanışma toplantısında hedef kitle benim asistan takımımdı sadece. Bonzai ve Madde Bağımlılığı etkinliğinin hedef kitlesi ise saha çok bağımlılığa daha yatkın bir dönemde olan liseli gençlerdi.
Etkinliklerinizi gerçekleştirirken kullandığınız materyaller nelerdir? Materyalleri nasıl temin ettiniz?: 
Asistanlarım için sene başında oluşturduğum yıllık çalışma planımı düzenleyerek bir dosya haline getirip onlara sundum. Bonzai ve madde bağımlılığı için kullanılan materyal broşürdü.Bu materyaller bu etkinliği birlikte yaptığımız kişilerce temin edildi.
Etkinliklerde beraber çalıştığınız kişiler/kuruluşlar ve iletişim bilgileri:: 
Bonzai ve madde bağımlılığı etkinliğinde Ordu Tabipler Odası ve Genç Girişimciler Derneği ile Ortak bir çalışma yapıldı.
Etkinlikler için basın yardımı aldınız mı? : 
Evet,Boztepe TV ile bir haber yapıldı.
Etkinliklerinizin izin işlemlerini nasıl yürüttünüz?: 
Bonzai ve Madde Bağımlılığı etkinliği için izinleri biz almadık.Etkinliği düzenlemeyi düşünen ve bizleri davet eden Ordu Tabipler Odası ve Genç Girişimciler Derneği halletti.
Etkinlikler kapsamında yapılanların açıklanması ve elde edilen sonuçlar:: 
Asistanlarım ile yaptığım toplantı,onlara yapılan ve de yapılacaklar hakkında verdiğim bilgiler sayesinde çok daha verimli bir yıl geçirebiliriz.Kafalarındaki soru işaretlerini gidermek ve yapacağımız çalışmalara olan hakimiyetlerini arttırmak adına verimli bir etkinlik oldu. Bonzai ve Madde bağımlılığı etkinliğinde ise daha çok liseli gençlerin de içerisinde bulunduğu halka açık bir parkta broşür dağıtımı ve bilgilendirme çalışması yapıldı.Varılan sonuçlardan biri velilerin bu konuda çok tedirgin olduklarıydı.Gençler ve ailelerinde özellikle kullanımı aşırı derecede artan bonzaiye karşı bir bilinç oluşturulmaya çalışıldı.
Etkinliklere hazırlanırken ve etkinlik sırasında karşınıza çıkan zorluklar nelerdir? Bunları nasıl çözümlediniz?: 
Hazırlık aşamasında veya etkinlik sırasında herhangi bir zorlukla karşılaşmadık.
Ay içerisinde etkinlikler dışında yaşanan zorluklar:: 
Danışman hocamızın biraz geç belirlenmesi bizi biraz yavaşlattı.
Gelecek ay için planlananlar:: 
Doku ve Organ Bağışı hakkında bu konuyu hem tıbbi açıdan hem de çok fazla soru sorulan dinsel açıdan ele alıp,bizlere gerekli bilgileri aktaracak hocalarımızın da katılımıyla bir konferans düzenlemek,bunun ardından yapılacak bir saha çalışması ile insanları bilgilendirmek,broşür dağıtımı yapmak ve hastaneden alınan bağış kabul formlarıyla organ bağışında bulunmak isteyenlerden bağış toplamak gelecek ay için planlanan etkinliklerdendir.
Özeleştiri:: 
Danışman hocamızın belirlenmesi ve seneye başlangıç aşaması biraz uzun sürdüğü için bu ay çok büyük çaplı bir etkinlik yapamadık maalesef.
NPO ve Halk Sağlığı Ulusal Takımı'na mesajınız:: 
Geçtiğimiz yıl sonu yaptığımız etkinliği,o zamanlar rapor doldurulmadığı için buraya yazabileceğimi söylemiştiniz.Bu nedenle haziran ayının raporunu, ekim ayının raporuyla birleştirmek durumunda kaldım maalesef :(