Rize RTE TÖB, Kasım,2020

4- Adınız ve Soyadınız: 
Özkan KIVANÇ
1- Yerel Birlik: 
Rize Recep Tayyip Erdoğan TÖB
2- Ay: 
Kasım
3- Yıl: 
2020
5- E Posta Adresi: 
ozknkvnc@gmail.com
6- Bu ay içerisinde neler yaptınız?: 
Öncelikle 7-9 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen Halk Sağlığı Yaz Okulu'na bir asistanımız ile katılım gösterdik. Daha sonra 10 Kasım'da Sinefili'm ve İnsan Hakları ve Barış Çalışma Kolu ile Organ Bağışı haftası için film etkinliği düzenledik. Bunlardan sonra Muğla TÖB'ün başlattığı ve bizlere de Giresun TÖB aracılığıyla okunan meydan okumadan dolayı 20 Kasım'da ''Deprem değil ihmal öldürür'' temalı videomuzu yayınladık. Daha sonra ''Akılcı Antibiyotik Kullanımı'' temalı webinarımızı gerçekleştirdik ve bu konuda daha fazla farkındalık yaratmak için parodi bir şarkı hazırlayıp klip paylaşımı yaptık. Ayın son gününü de boş bırakmadık ve 30 Kasım'da prostat kanseri ile ilgili bir webinar düzenledik ve çekiliş yaptık. Bu etkinliğimizde prostatı tıbbi açıdan ve toplumsal açıdan ele alıp 2 oturumda gerçekleştirdik.
7.1- Etkinliklerinizin amaç ve hedeflerini açıklayınız : 
1) Gerçekleştirdiğimiz film etkinliğimizde temel amacımız organ bağışı konusunda farklı bir bakış açısıyla farkındalık kazandırmaktı. Bu konuda zaten birçok yerel birlik oldukça verimli webinarlar düzenledi. Biz de hem ders stresini atmalarını sağlayacak hem de eğlenirken öğreneceklerini sağlayacak bir etkinlik düzenlemek istedik. 2) İzmir depremi sonrasında halkımızın deprem konusunda oldukça ihmallerde bulunduğunu gözlemledik ve bu konuda farkındalık yaratmak istedik. 1999dan itibaren gerçekleşen büyük depremlerin verilerini paylaştık ve ne tür tedbirler alınabileceği konusunda bilgilendirmeler yaptık. Böylece genç oluşumlu bir ülkede yaşayan halkımıza deprem değil ihmalin öldürdüğü algısını yerleştirmeye çalıştık 3)Tüm dünyada artık durdurulamayan seviyeye gelmiş ve bir ülkeyi her yönden etkileyen antibiyotik konusunda farkındalık istemek. Yaptığımız kliple de Akılcı Antibiyotik Kullanımı konusunda bilinç aşılamaya çalıştık. 4) Toplumumuzda insanlar için genital rahatsızlıklara sahip olmak utanılacak bir durum algılanıyor ve halkımız bununla yaşamayı bilmiyor. Biz de prostat ayı kapsamında bu konuda bilinç kazandırmayı amaçladık .
7.2- Etkinliklerinizin hedef kitlesi kimlerdi ? Belirttiğiniz hedef grubun özelliklerini taşıyan kaç kişiye ulaştınız ?: 
1)Tıp öğrencileri. 20 kişi 2)Tüm sosyal medya kullanıcıları .747 kişi 3)Webinarımız herkese açıktı. 35 kişiye ulaştık . Videomuzda ise hedefimiz tüm sosyal medya kullanıcıları .969 kişi 4)Tüm tıp öğrencileri. 23 kişi
7.3-Etkinlikleriniz sonucunda ortaya çıkan çıktı/çıktılar (Video,bilgilendirme görseli,kitapçık vs.) var mıdır? Varsa nelerdir ?: 
2)Bir video yayınladık 3)Webinarımızda yayın kaydı aldık. Ayrıca şarkımızın klibi var 4)Webinarımız esnasında kayıt aldık.
7.4- Benzer bir etkinlik gerçekleştirecek olan LPO’larımıza tavsiyeleriniz nelerdir ?: 
1)Öncelikle kesinlikle film alternatifleri olmaları gerekiyor. Çünkü platformlarda bazı problemler ile karşılaşabilirler. 2)Videoları en erken şekilde toplayıp montajını yapmalarını tavsiye ederim. 3)Klip çekme gibi bir düşünceleri olursa senaryoyu çok önceden hazırlamalarını ve en erken dönemde çekimleri yapmalarını tavsiye ederim. Eğer kesit kullanacaklarsa popüler film veya dizileri taramalarını tavsiye ederim 4)Çağıracakları misafirlerin canlı yayınlarını izleyerek fikir sahibi olmalarını ve çekilişlerin insanları motive ettiğini tavsiye ederim.
9- Bu ay takımınızla olan iletişiminiz nasıldı, bu iletişimi geliştirmek için neler yaptınız ?: 
Bu ay takımım ile olan iletişimim güzeldi. Kendimize bir Spotify çalma listesi açtık ve her birimiz şarkı eklemeye başladık. Bunları da toplantılarımızın serbest kürsülerinde kullanmayı planladık. Ayrıca whatshapp gruplarını canlı tutmak için günlük düzenli olarak bir konu açarak birbirleriyle iletişimlerini kuvvetlendirmek ve turuncu aileye aidiyetlerini sağlamlaştırmak için çeşitli girişimlerde bulunduk.
10- Bu ayki motivasyonunuzu (dilerseniz sebebi ile birlikte) 10 üzerinden puanlayınız.: 
8
11- Gelecek ayki planlarınız nelerdir ?: 
Erzincan TÖB ile ortak etkinlik 18 Aralık Dünya Göçmen Günü'nde bir çok ünlü ile video çekmek ve geniş çaplı bir panel hazırlamak. Olabilecek tüm meydan okumalara katılmak
12- Ulusal Halk Sağlığı Takımı ile iletişiminizi değerlendiriniz ? : 
Ulusal Halk Sağlığı Takımı ile iletişimimiz oldukça sağlıklıydı. Süreç içerisinde eksik kaldığım her noktada desteklerini hissettim. Oldukça ulaşılabilirlerdi.
13- Ulusal Halk Sağlığı Takımı’nın bu ay gerçekleştirdiği çalışmalar ile ilgili geri bildirimleriniz nelerdir ?: 
Her şey oldukça verimli ve eğiticiydi. Çok klişe olacak ama tüm bu çalışmalara yüz yüze katılamamanın verdiği bir hüzün var içimizde
8- Bu ay içerisinde hangi zorluklarla karşılaştınız ? Bu zorluklarla nasıl başa çıktınız ?: 
Bu ay genel olarak dolu dolu ve eğlenceli geçti. Film etkinliğimizde çok büyük bir olumsuzluk ile karşılaştık. Etkinlik sabahı filmimizin ,izleyeceğimiz platformdan kaldırıldığını öğrendik. Daha sonra başka bir platform bulduk ama onda da bazı ses sorunları yaşadık. Antibiyotik klibimizi çekecek asistanlarımın ikisinin de yayın gününden 1 hafta önce sınavı vardı. Klibi hafta sonu çekmeyi planlamıştık bu yüzden. Tam çekeceğimiz zaman yaklaştığında iki asistanım da karantinaya alındı. Bu yüzden dış çekim yapacağımız klibimizi çekemedik. Daha sonra kesit şeklinde yapmayı planladık . Böylece film ve dizi kesitleri taradık.
7- UYARI: 7.1, 7.2, 7.3 ve 7.4 sorularını gerçekleştirdiğiniz etkinlikleri 1-2-3 formatında numaralandırarak cevaplandırınız.: 
Okudum,onaylıyorum.