Süleyman Demirel, Kasım, 2020

4- Adınız ve Soyadınız: 
Elif Beyza İŞLER
1- Yerel Birlik: 
Süleyman Demirel TÖB
2- Ay: 
Kasım
3- Yıl: 
2020
5- E Posta Adresi: 
islerbeyza@gmail.com
6- Bu ay içerisinde neler yaptınız?: 
Takım olarak daha çok kaynaştık ve birbirimizi daha yakından tanıma fırsatı bulduk. Organ Bağışı Farkındalık Etkinliğimizi gerçekleştirdik ve bir sosyal medya içeriği hazırladık. 20 Kasım'da tüm takımın komitesi olduğu için başka bir etkinlik düzenleyemedik ancak buna rağmen sık sık toplanma fırsatı bulduk. Kasım ayının sonunda da Aralık ayında yapacağımız etkinliklerin planlamasına başladık.
7.1- Etkinliklerinizin amaç ve hedeflerini açıklayınız : 
1- Organ Bağışı konusunda farkındalığımızı arttırmak, merak ettiklerimizi öğrenmek.
7.2- Etkinliklerinizin hedef kitlesi kimlerdi ? Belirttiğiniz hedef grubun özelliklerini taşıyan kaç kişiye ulaştınız ?: 
1-Tıp fakültesi öğrencileriydi. Dönem 1, 2, 3 ve 6. öğrencileri katılım gösterdi. 28 kişiye ulaştık.
7.3-Etkinlikleriniz sonucunda ortaya çıkan çıktı/çıktılar (Video,bilgilendirme görseli,kitapçık vs.) var mıdır? Varsa nelerdir ?: 
1-Sosyal medyada paylaşılmak üzere Doğru Bilinen Yanllışlar hazırladık. Ve hocamızın sunumu sonrasında takımca sloganlarımızdan oluşan bir sunum da biz yaptık. Paylaşımlarımız ve sunumuz çıktılarımız.
7.4- Benzer bir etkinlik gerçekleştirecek olan LPO’larımıza tavsiyeleriniz nelerdir ?: 
1-Takım içerisinde görev paylaşımının yapılmasının takım dinamiklerini iyileştirdiğini ve işi kolaylaştırdığını düşünüyorum. 5 asistanı arasında Organ Bağışı nedir, doğru bilinen yanlışlar ve sloganlar olmak üzere gruplar kurarak görev dağılımı yaptım. Bunu tavsiye ederim. Hocamıza ulaşmakta çok zorluk çektim, uzun süre cevap alamadım o yüzden zaman planlamasının önceden yapılmasını öneriyorum. Gerçekleştiren bilgilendirme sonrası bizim sloganlarımızdan oluşan bir sunum yaptık takımca, bu da topluluk önünde konuşma becerimizi arttırdı hem de farklı bir içerik oldu. Bizi heyecanlandırdı. Bu online süreçte bu tür etkinliklerimize farklı şeyler katmanın daha faydalı olduğuna inanıyorum.
9- Bu ay takımınızla olan iletişiminiz nasıldı, bu iletişimi geliştirmek için neler yaptınız ?: 
Sınavımız olmasına rağmen sık ve güçlüydü. Toplantılarımıza birbirimizi daha iyi tanımaya yönelik minik oyunlar ekledim.
10- Bu ayki motivasyonunuzu (dilerseniz sebebi ile birlikte) 10 üzerinden puanlayınız.: 
6
11- Gelecek ayki planlarınız nelerdir ?: 
Covid-19 geçirmiş biriyle değişik bir konseptte röportaj planımız var. Kasım sonunda bunun için hazırlıklara başladık. Ayrıca lise öğrencilerine yönelik ilk yardım bilgilendirme etkinliği düşünüyoruz. Onun için daha Tıp Eğitimi hocamızla iletişim kurma aşamasındayız, hedef kitlemiz için onay almamız gerekli. Ayrıca yetiştirebilirsek SCOPH Tabuu yapacağız.
12- Ulusal Halk Sağlığı Takımı ile iletişiminizi değerlendiriniz ? : 
Ara ara toplanıyor olmamız çok güzel, bunun dışında benden sorumlu NPO-A Elif'e de çok teşekkür ediyorum. Her zaman tereddüt etmeden yazabilmek harika ve bu motivasyonumu yüksek tutmamı sağlıyor. Ayrıca Ruh Sağlığı İzlem Formu'yla ilgili detaylı incelemeniz ve geri dönüşünüz için teşekkür ederim.
13- Ulusal Halk Sağlığı Takımı’nın bu ay gerçekleştirdiği çalışmalar ile ilgili geri bildirimleriniz nelerdir ?: 
Olumsuz bir geri bildirimim yok. Her şey için teşekkürler.
14- Eklemek istedikleriniz ?: 
Bir sonraki aylık raporda görüşmek üzereeee.....:)
8- Bu ay içerisinde hangi zorluklarla karşılaştınız ? Bu zorluklarla nasıl başa çıktınız ?: 
Etkinliğimiz için hocamıza ulaşmakta çok güçlük çektim, Organ Bağışı Koordinatörü aracılığıyla ulaşmaya çalıştığım halde. En son hocamızı yüz yüze ziyaret etmek durumuna kaldım başka türlü ulaşamadığım için. Bu da hem biraz hevesimi kırdı hem de etkinliğimizin aksamasına sebep oldu. Etkinlik fikirlerimin bu türde olanlarını değiştirmek istedim, dış katılımcı çağırma kısmı için motivasyonum kalmadı çünkü. Ancak şunu eklemeliyim, yorgunluğuma değdi. Çünkü hocamız etkinlik sırasında oldukça samimiydi ve herkes merak ettiklerini rahatça sorabildi. Etkinlik güzel bir sohbet ortamında gerçekleşti. Bu yüzden sonradan daha iyi hissettim.
7- UYARI: 7.1, 7.2, 7.3 ve 7.4 sorularını gerçekleştirdiğiniz etkinlikleri 1-2-3 formatında numaralandırarak cevaplandırınız.: 
Okudum,onaylıyorum.