Trakya, Aralık, 2017

Adınız ve Soyadınız: 
Şevval Şimşek
Bu ay içinde neler yaptınız?: 
-Gıda Topluluğunun ortak etkinlik yapma teklifi takımca değerlendirildi ve yapılmasına karar verildi. -İki topluluk ortak toplantılarıyla etkinliğin içeriği çerçevelendi, malzeme-materyal temini yapıldı. -14 Aralık Perşembe günü Gıda Güvenliği ve Halk Sağlığı konferans etkinliği gerçekleştirildi.
Ay: 
Aralık
Yıl: 
2017
Telefon Numaranız: 
5376003470
E-posta adresiniz: 
sevvalsi@hotmail.com
Bu ay içerisinde hedeflenenler?: 
-Geçmiş ayın değerlendirmesini ve gelecek ayın planlamasının yapılacağı bir takım toplantısı -Okulumuzun kulüplerinden olan Gıda Topluluğu ile gelen teklif üzerine 'Gıda ve Halk Sağlığı' konulu ortak bir etkinlik düzenleme
Yerel Birliğiniz: 
Trakya TÖB
Ay içerisinde yaptığınız etkinliklerin isimleri/yerleri/tarihleri ve görev alan kişi sayısı: 
Gıda Güvenliği ve Halk Sağlığı konferans etkinliği/ okulumuzun konferans salonlarından Türkan Sabancı Konferans Salonu/ 14 Aralık 2017/ Turkmsic Halk Sağlığı takımından 14 kişi, Gıda Topluluğundan 8 kişi görevliydi.
Yaptığınız bu etkinliklerin amaçları: 
-Gıda güvenliğinde bilmediğimiz noktaları aydınlatmak - Gıda güvenliğinin Halk Sağlığına yansımaları nı konuşmak -Tıp dışında farklı bölümlerin gıda güvenliğine bakış açısını görmek
Etkinliklerin gerçekleştirildiği hedef kitlenin özellikleri (Cinsiyet,yaş,sayı vb): 
Konuya ilgi duyan tüm üniversite öğrencileri
Etkinliklerinizi gerçekleştirirken kullandığınız materyaller nelerdir? Materyalleri nasıl temin ettiniz?: 
Gıda Güvenliği ve Halk Sağlığı Konferans etkinliğinde; afiş, karton, makas, yapıştırıcı, çöp şiş, spot bilgilerin olduğu kağıtlar ve mandalina kullandık. Afişi iki topluluk ortak tasarlayıp bastırdık. Makas, karton, çöp şiş, yapıştırıcı kırtasiyeden alındı. Tüm takım bulduğu spot bilgilerin çıktısını aldı. Mandalinalar migrostan temin edildi.
Etkinliklerde beraber çalıştığınız kişiler/kuruluşlar ve iletişim bilgileri:: 
Okulumuzun kulüplerinden Gıda Topluluğu
Etkinlikler için basın yardımı aldınız mı? : 
Hayır
Etkinliklerinizin izin işlemlerini nasıl yürüttünüz?: 
İzin işlemleri basamağı ortak etkinlik yaptığımız Gıda Topluluğu na aitti.
Etkinlikler kapsamında yapılanların açıklanması ve elde edilen sonuçlar:: 
-İki kulüp ortaklaşa konferans konusunu tam belirleyip, konunun sınırlarını çizdik ardından planladıklarımızı hocalarımıza da anlatarak onlardan etkinlikte yanımızda olmalarını ve sunumlarıyla bizleri Gıda güvenliği ve Halk Sağlığı konularında bilgilendirmelerini arz ettik. -Konferans sunumlarını hocalarımızla ayarladıktan sonra Halk Sağlığı takımı olarak katılımcılarımız için başka neler yapabileceğimiz hakkında toplandık. Çıkan fikirler doğrultusunda iş paylaşımı yapıp fikirlerimizi somutlaştırdık. - Takımca aldığımız ortak karar doğrultusunda konferansın konusunu içeren spot bilgiler havuzu oluşturduk ve bunları katılımcılarımıza birer tane hem akıllarında daha dikkat çekici bir şekilde kalması hem de Halk Sağlığını da vurgulaması açısından mandalinaların üzerlerine yerleştırerek dağıttık. - Konferans sonunda yaklaşık 100 katılımcıya hem Gıda güvenliği ve Halk Sağlığı konusunda bilgilendirme yapmış olduk hem de bu konuda üzerine spot bilgiler yerleştirilmiş mandalinalar dağıttık.
Etkinliklere hazırlanırken ve etkinlik sırasında karşınıza çıkan zorluklar nelerdir? Bunları nasıl çözümlediniz?: 
Etkinliği iki kulüp ortak yaptığımızdan ve diğer kulübün üyelerinin de farklı fakülteden olması nedeniyle zaman ayarlama ve toplanmakta sorun yaşadık ama toplanma sayımızı aza indirerek ve toplandığımızda da kapsamlı şekilde çoğu şeyi konuşup hallederek sorunumuzu çözdük.
Ay içerisinde etkinlikler dışında yaşanan zorluklar:: 
Raporun teslim tarihinin son günlerinde KÇG toplanması nedeniyle şehir dışında olmam ve internet bulamam sebebiyle raporu yazmakta çok zorlandım.
Gelecek ay için planlananlar:: 
Ocak ayında 1. sınıflar ile 2. ve 3.sınıflar farklı haftalarda yarıyıl tatiline çıktığından ekibin dinlenmesi ve 2. döneme bomba gibi başlamasını planlıyorum.
Özeleştiri:: 
Bu ay raporumu son güne bıraktım, bir dahakine bu kadar geçe bırakmamalıyım.
NPO ve Halk Sağlığı Ulusal Takımı'na mesajınız:: 
Seviliyorsunuz ;)