Yüksek İhtisas, Kasım, 2020

4- Adınız ve Soyadınız: 
Almina Akgün
1- Yerel Birlik: 
Yüksek İhtisas TÖB
2- Ay: 
Kasım
3- Yıl: 
2020
5- E Posta Adresi: 
alminakgun0703@gmail.com
6- Bu ay içerisinde neler yaptınız?: 
Bu ay ilk olarak 14 kasımda instagram üzerinden Diyabet Story Etkinliği yaparak gönüllülerimize ulaştık. Ardından 18 kasım tarihinde yerel birliğimizin ÇİLEK takımı ile Çocuk ve Ergenlerde Bağımlılık Etkinliği gerçekleştirdik. Son olarak Ufuk TÖB ile birlikte Covid-19 Sempozyumu ile bu ayı bitirdik.
7.1- Etkinliklerinizin amaç ve hedeflerini açıklayınız : 
1- Diyabet gibi oldukça sık rastlanan bir hastalık hakkında gönüllülerime ulaşmayı hedefledik. 2- Madde bağımlılığının görülme yaşının oldukça düştüğünü biliyoruz. Biz de bu konuda bir farkındalık yaratmak ve gönüllülerimizi bu konuda bilinçlendirmeyi hedefledik. 3-Şu anda hayatımızın merkezinde olan Covid-19'u farklı bakış açılarıyla değerlendirmeyi hedeflediğimiz bir etkinlikti.
7.2- Etkinliklerinizin hedef kitlesi kimlerdi ? Belirttiğiniz hedef grubun özelliklerini taşıyan kaç kişiye ulaştınız ?: 
1- Yerel birliğimizin instagram hesabını takip eden herkes hedef kitlemizdi. Tam olarak bir sayı veremiyorum maalesef. 2- Tıp öğrencileri hedef kitlemizdi. 25 kişiye ulaştık 3-Türk Tıp Öğrencileri Birliğinin yanı sıra yerellerimizin olduğu üniversitelerden başka bölümler de hedef kitlemizdi. Yaklaşık 150 kişiye ulaştık.
7.3-Etkinlikleriniz sonucunda ortaya çıkan çıktı/çıktılar (Video,bilgilendirme görseli,kitapçık vs.) var mıdır? Varsa nelerdir ?: 
ilk iki etkinliğin çıktıları bulunmamakta. 3-Covid-19 Sempozyumu oturumları kayıt alındı. Youtube hesabımızda paylaşılmasını planlıyoruz.
7.4- Benzer bir etkinlik gerçekleştirecek olan LPO’larımıza tavsiyeleriniz nelerdir ?: 
1-İnstagram storylerinin soru-cevap şeklinde olduğunda daha dikkat çekici olduğu düşünüyorum. 2-Madde bağımlılığı gibi hassas konuda kullanılacak olan afişi biraz daha dikkatli seçmelerini öneririm. 3-Hocalarla iletişim konusunda erken davranmalarını ve süre konusunda hocalara net sınırları belirtmelerini öneririm.
9- Bu ay takımınızla olan iletişiminiz nasıldı, bu iletişimi geliştirmek için neler yaptınız ?: 
Takımımız az kişi olduğu için samimiyet oldukça arttı. İletişim gayet iyiydi.
10- Bu ayki motivasyonunuzu (dilerseniz sebebi ile birlikte) 10 üzerinden puanlayınız.: 
6. Biraz yorucu bir süreçti. Sınavların da yaklaşmasıyla stres hali etkiledi.
11- Gelecek ayki planlarınız nelerdir ?: 
Bir belgesel etkinliği, el yıkama post paylaşımı ve depresyon hakkında doğru bilinen yanlışlar ile ilgili planlarım var.
12- Ulusal Halk Sağlığı Takımı ile iletişiminizi değerlendiriniz ? : 
Ulusal Halk Sağlığı Takımı bizlere karşı her zaman samimi ve destekleyiciydi. Bunun için hepsine teşekkür etmek istiyorum.
13- Ulusal Halk Sağlığı Takımı’nın bu ay gerçekleştirdiği çalışmalar ile ilgili geri bildirimleriniz nelerdir ?: 
Her şey için çok teşekkürler. Elinize, emeğinize sağlık.
8- Bu ay içerisinde hangi zorluklarla karşılaştınız ? Bu zorluklarla nasıl başa çıktınız ?: 
Herhangi bir zorlukla karşılaşmadım.
7- UYARI: 7.1, 7.2, 7.3 ve 7.4 sorularını gerçekleştirdiğiniz etkinlikleri 1-2-3 formatında numaralandırarak cevaplandırınız.: 
Okudum,onaylıyorum.