Mustafa Kemal TÖB / "Sınav, 'Sınavımız' Olmasın!" Etkinliği

Etkinlik Adı: 
"Sınav, 'Sınavımız' Olmasın!"
Etkinliğin amaçları ve bu amaçlar doğrultusundaki Hedefler: 
Girdiğimiz sınavların bizlerin ruh haline olan etkisine farkındalık yaratmayı amaçladım . Ayrıca etkinlik sırasında kullandığımız Beck Depresyon Testi ile insanları aydınlatabilme hedefimi gerçekleştirebildiğimi düşünüyorum.
Etkinlik kapsamındaki hedef kitlenin özellikleri nelerdi ve kaç kişiye ulaşıldı? (ulaşılan kişilerin özellikleri ile birlikte): 
Etkinliğimi Halk Sağlığı Whatsapp grubunda ve yerel birlik grubumuzda tanıtarak ulaşmaya çalıştığım kadar kişiye ulaşmayı hedefledim. Yaptığım etkinliği Yerel Birlik Instagram sayfamızda paylaşarak tüm yerel birliklerin etkinliğimizi görebilmesini hedefledim.
Etkinliğinizi hangi dış paydaş(lar)/sponsor(lar) (kişi, kurum ve kuruluş) ile gerçekleştirdiniz?: 
İnternetten bulduğum bilgilerle ve Beck Depresyon Testini kullanarak etkinliğimi gerçekleştirdim. Etkinliğimi online gerçekleştirdiğim için herhangi bir dış paydaşım olmadı.
Etkinliğinizi gerçekleştirirken kullandığınız materyaller nelerdir? Materyalleri nasıl temin ettiniz?: 
İnternetten elde ettiğim bilgiler ve Beck Depresyon Testi kullandığım materyaller Materyalleri de kolayca internetten temin ettim.
Etkinliğiniz basında yer aldı mı? Yer aldıysa linklerini yazın lütfen. : 
Basında yer almadı. @mustafakemaltob Instagram sayfamızda post şeklinde etkinliğimize yer verdik.
Etkinliğinizin izin işlemlerini nasıl yürüttünüz?: 
Etkinliğimi online platformda gerçekleştirdiğim için herhangi bir izin işlemi olmadı. Etkinliğin gerçekleşmesi aşaması aslında planladığım bu etkinliğimi 10 Ekim'e yetiştirebilme konusunda beni biraz yordu diyebilirim. Yerelim yönetim takımı da beni destekleyerek çalışmamızı sonlandırdık.
Etkinlikler kapsamında yapılanların açıklanması ve elde edilen sonuçlar: 
"Sınav, 'Sınavımız' Olmasın!" etkinliği ile öğrencilerin sınav zamanları yaşadığı sıkıntılara, depresyon, anksiyete sorunları ve bıkkınlık gibi ruhsal problemlerin ortaya çıkma nedenlerini 2 araştırma ile ortaya koydum. Bu sorunların kaldırılması için yapılabilecek şeyler hakkında bilgilendirme çalışması ile etkinliğimin bilgi ve sunuş bölümünü tamamladım. Arkasından da Beck Depresyon Ölçütü Testi ile de etkinliğe ulaşabilenlerin bu test sayesinde ruhsal bir sıkıntı içerisinde olup olmadığını anlamaya çalıştım. Gerçekleştirmeyi hedeflediğim farkındalığı oluşturabildiğimi düşünüyorum.
Etkinlik öncesinde, sırasında ve/veya sonrasında karşınıza çıkan zorluklar nelerdi? Bunları nasıl çözümlediniz?: 
Etkinlik öncesinde aslında başka bir şekilde yola çıktığım için açıkçası biraz üzüldüm, bir hocamızla etkinliği gerçekleştirmeyi hedeflemiştim ama dönüş alamadığım için bu şekilde etkinliğimi gerçekleştiremedim. Ancak onun dışında etkinliğimden memnunum ve hedef kitleye ulaşabildiğimi düşünüyorum.
Sağlıklı ve Sürdürülebilir Toplantılar Kılavuzu ve Yeşil Politika kapsamında neler yaptınız? : 
Online etkinlik olduğu için yeşil politika ile ilgili bir düşüncemiz olmadı. Yüz yüze gerçekleştirseydik eğer bu konuya dikkat çekmeye çalışırdım.
Etkinlik duyurularını nasıl yaptınız (sosyal medya, wapp grubu vs) ve iyi yaptığınızı düşünüyor musunuz: 
Etkinlik duyurularımı iyi yaptığımı düşünüyorum. Benim her zaman amacım farkındalık oluşturup daha fazla insana ulaşabilmektir. Whatsapp yerel birlik ve yine Whatsapp Halk Sağlığı grubunda etkinliğimizi tanıtmayı hedefledim ve gerçekleştirdim.
Ay: 
Ekim
Yıl: 
2020
Yerel Birliğiniz: 
Mustafa Kemal TÖB
Adınız ve Soyadınız: 
MİKAİL CAN AKARSU
Etkinliği gerçekleştirmek isteyen diğer LPO’lara öneriniz var mı?: 
Etkinlik hazırlama, planlama süreci biraz yorucu olabiliyor. Sağlam bir planlama yapmak gerektiğini düşünüyorum. İlk etkinliğim olduğu için beni bu konuda yordu diyebilirim. Diğer LPO'larımıza planlama süreçlerini güzel bir şekilde yürütmelerinin önemli olduğunu düşünüyorum.
Etkinlik sürdürülebilirliğini sağlamak adına neler yaptınız?: 
Instagram'da post şeklinde kalıyor, ilgilenenler her zaman postu inceleme şansına sahiptirler.
Etkinliğin daha verimli hale getirilmesi adına neler değiştirilebilirdi?: 
Etkinliğimde yer alan formu daha geniş bir şekilde sunabilirdik. Sadece Instagram sayfamız için biraz sınırlı kaldı diyebilirim.